mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch i Denso inwestują we Wrocławiu

Bosch i Denso inwestują we Wrocławiu

Kolejna motoinwestycja trafiła do Polski! We Wrocławiu powstanie nowy zakład produkcyjny spółki joint venture Boscha i Denso. W 2009 roku ruszy produkcja filtrów cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. Plany przewidują także powstanie centrum rozwojowo-produkcyjnego spółki.

Bosch i Denso inwestują we Wrocławiu

Spółka joint venture Robert Bosch GmbH i Denso Corporation powstała w lipcu 2007. List intencyjny w tej sprawie został podpisany jeszcze w październiku 2006. Obecnie firmy posiadają już wszystkie urzędowe zezwolenia potrzebne do rozpoczęcia działalności. Celem nowej spółki jest wspólna produkcja wydajnych i korzystnych cenowo filtrów cząstek stałych z ceramiki kordierytowej, a następnie ich samodzielna sprzedaż.

Kapitał założycielski nowej spółki wynosi osiem milionów euro. Nowo utworzonym przedsiębiorstwem będą kierowali Masakazu Tanaka (Denso) i Teruo Komori (Bosch). Prace projektowe i przygotowawcze do uruchomienia produkcji filtrów rozpoczną się w miejscowości Kariya (Japonia).

Ponadto, spółka rozpoczyna proces planowania utworzenia zintegrowanego centrum rozwojowo-produkcyjnego we Wrocławiu.

Bosch posiada już w Mirkowie pod Wrocławiem fabrykę układów hamulcowych. Produkuje tam elementy hydraulicznych układów hamulcowych dla Fiata, Peugeota i GM oraz części do skrzyni biegów Fiata.

Przeczytaj także:

Bosch i Denso we Wrocławiu? (2006-11-16)

Inwestycja Toyoty i Isuzu w Polsce? (2007-07-13)

Sukces silników "made in Poland" (2007-07-12)

Komentuj:

~antypis 2007-08-17

oczywiście, wszystko jest zasługa pisu...decyzje o horyzoncie strategicznym nie apadają w ciągu roku czy dwóch - takie plany są sporządzane na kilka lat do przodu. Poza tym, Boscha do Polski nie ściągnął PiS, autostrady i inne drogi oddawane przez rząd w tej chwili były budowane przez kilka ostatnich lat. Ale oczywiście wielu ludzi nabiera sie na propagandę sukcesu, bezmyślnie przeżuwając medialną papkę.

~NYGGAMASTAKILLA 2007-08-08

żADNA Z OPISYWANYCH TU INWESTYCJI NIE JEST ZASłUGą PIS'U I śMIAć MI SIę CHCE JAK WIDZę CO WY TU WYPISUJECIE !!! żAL MI CIE GOśCIU JAK POWIąZUJESZ WZROST GOSPODARCZY Z RZąDAMI PISU I PRZYPISUJESZ TO ICH KADENCJI. WEDłUG MNIE JESTEś W BłęDZIE .... żAL MI WAS PISOWCY !! OSZUśCI I ZłODZIEJE.

~lk 2007-08-01

Nie wszystko to zasługa PIS, ale zgodze się że PIS to najlepsza partia, jaką Polska miała kiedykolwiek i marzy mi się, żeby rządzili wiele kadencji. Wtedy coś ruszy w Polsce, wyjdziemy z tego bagna i jest szansa że za kilkadziesiąt Polska nie będzie już odstawać od Europy Zach. L.K.

~BRAWO PIS ! 2007-08-01

Za czasów SLD i PO wszyscy inwestorzy uciekali gdzie pieprz rośnie, a dziś PIS rządzi 2 lata i powstaje więcej inwestycji niż przez ostatnie 50 lat.... PKB rośnie, export rośnie, przybywa inwestorów, buduje się drogi i mieszkania w olbrzymim tępie (choć daleko do obiecanych 3 mln. :) ), bezrobocie spadło do tego stopnia że pracodawcy nie mogą znależć pracowników i ściąga się ludzi ze Wschodu ! OBY PIS rządził kilka- kilkanaście kadencji to naprawią błedy (lub celowe działania anty-Polskie) SLD i PO.

~wreszcie 2007-07-25

centrum rozwojowo-produkcyjne to juz coś więcej niż tylko prosta fabryka. To dobra wiadomość dla inżynierów, wreszcie ktoś docenia chociaż minimalnie potencjal intelektualny polaków nie tylko tanią siłę roboczą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando