mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch i Denso we Wrocławiu?

Bosch i Denso we Wrocławiu?

Bosch i Denso podpisali umowę o współpracy w zakresie budowy fabryki, która ma byc zlokalizowana w Europie Środkowo-Wschodniej. Niemcy i Japończycy poszukując lokalizacji Wrocławiu.

Inwestycję na 60 mln EUR planuje joint venture, w którym po 50 proc. mają Robert Bosch i Denso Corporation. "Rozmowy trwają już od jakiegoś czasu i Polska ma duże szanse na ten projekt" — ujawniła dla "PB" osoba biorąca udział w negocjacjach. W tym tygodniu spółka rozmawiała we Wrocławiu z władzami miasta (już nie po raz pierwszy) i przedstawicielami polskiego rządu. Projekt mógłby trafić do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE), która swym zasięgiem obejmie pólnocno-wschodnie części Wrocławia.

Bosch i Denso zapowiedziały stworzenie joint venture w Europie Wschodniej 26 października. Spółka ma ruszyć na początku przyszłego roku, a w 2009 r. ma rozpocząć produkcję. Chodzi o oszczędne filtry cząstek stałych stosowane w silnikach Diesla, produkowane z kordierytu, który jest lżejszy i daje lepsze efekty niż inne materiały. W związku z normą emisji spalin Euro 5, która wejdzie w życie w 2008 lub 2009 r., oba koncerny spodziewają się, że takie filtry będą powszechnie stosowane we wszystkich dieslach w Europie. Denso produkuje je od 2003 r. To japońska technologia i doświadczenia będą wykorzystane w joint venture.

Bosch posiada już zakład produkcyjny zlokalizowany w Mirkowie pod Wrocławiem.

Zobacz: Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części

Przeczytaj także:

Toyota w polskim Isuzu Motors? (2006-11-15)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Tenneco dostawcą Toyoty (2006-06-16)

TBMECA buduje drugi zakład w LSSE (2006-11-08)

 

 


Podobne wiadomości:

Toyota w polskim Isuzu Motors?

Toyota w polskim Isuzu Motors?

Aktualności 2006-11-15

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z polskich części

Fabryka Boscha w Mirkowie: auta po części z...

Aktualności 2005-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.