mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch inwestuje 100 milionów Euro w Japonii

Bosch inwestuje 100 milionów Euro w Japonii

Firma Bosch planuje kolejne inwestycje w Japonii. Do końca roku zamierza wydać około 100 milionów Euro na rozwój swojej technologii.

Według wyliczeń szefostwa niemieckiej firmy, Bosch oczekuje, że tegoroczne dochody wyniosą około 7% - 2,3 miliarda Euro, przy jednoczesnym wkładzie w produkcję technologii samochodowej 2 miliardów Euro.

Bosch obecnie zatrudnia w Japonii 9 200 pracowników, z czego 8 400 pracuje przy wytwarzaniu technologii samochodowej. Od trzech lat prowadzi kampanię mającą na celu werbowanie w struktury Bosch Corporation, samodzielnie działających producentów różnych gałęzi przemysłu samochodowego.

Niemiecki potentat w branży części samochodowych oczekuje 30% wzrostu w sprzedaży skrzyń biegów oraz rozwoju związanego z nimi systemu CVTs. Poza tym inżynierowie Boscha pracują nad udoskonaleniem systemu ESP (Electronic Stability Program). Według danych Bosch w ostatnim roku w Japonii 10% nowo wyprodukowanych samochodów wyposażonych było właśnie w ten system bezpieczeństwa stabilności. Do 2007 roku system ESP będzie montowany w co czwartym aucie.

Czytaj więcej o modyfikacji ESP przez Bosch

Z końcem roku Bosch zacznie wdrażanie drugiej generacji systemów bezpośredniego wtrysku paliwa, które mają być mniejsze, lżejsze, wydajniejsze i bardziej elastyczne w całym procesie spalania. Kolejne udoskonalenia zostaną wprowadzone w dieslowych silnikach common-rail.

Czytaj więcej o modyfikacjach silników przez Bosch

Integralną częścią planu inwestycyjnego firmy Bosch jest również rozwój w dziedzinie silników hybrydowych i elektrycznych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.