Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch inwestuje w Polsce

Bosch inwestuje w Polsce

Niemiecki koncern Bosch, będący producentem m.in. części samochodowych, prowadzi spore inwestycje w naszym kraju. W zeszłym roku zainwestował 21 mln euro. To jednak nie koniec planów rozwojowych. Firma wybuduje fabrykę pod Wrocławiem i centrum IT w Warszawie.

Bosch inwestuje w Polsce
Bosch produkuje m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, części samochodowe i elektronarzędzia. W Polsce zatrudnia już 1600 pracowników i zamierza rozpocząć kolejne inwestycje. W maju bieżącego roku rozpocznie się budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, której koszt wyniesie 13 mln euro. Prace budowlane mają zakończyć się w 2009 roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie Centrum Kompetencyjnego IT, w którym do 2010 roku pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Ośrodek powinien ruszyć za dwa lata.

Ważną inwestycją jest także budowa nowego zakładu, w którym od 2009 roku będą produkowane filtry cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ubiegłego roku spółki joint venture Boscha i Denso, która przyjęła nazwę Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. Obiekt zostanie wybudowany w Mirkowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obok istniejącego już zakładu układów hamulcowych Boscha. W marcu tego roku rozpoczęła się rekrutacja pracowników. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj