mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch inwestuje w Polsce

Bosch inwestuje w Polsce

Niemiecki koncern Bosch, będący producentem m.in. części samochodowych, prowadzi spore inwestycje w naszym kraju. W zeszłym roku zainwestował 21 mln euro. To jednak nie koniec planów rozwojowych. Firma wybuduje fabrykę pod Wrocławiem i centrum IT w Warszawie.

Bosch inwestuje w Polsce
Bosch produkuje m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, części samochodowe i elektronarzędzia. W Polsce zatrudnia już 1600 pracowników i zamierza rozpocząć kolejne inwestycje. W maju bieżącego roku rozpocznie się budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, której koszt wyniesie 13 mln euro. Prace budowlane mają zakończyć się w 2009 roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie Centrum Kompetencyjnego IT, w którym do 2010 roku pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Ośrodek powinien ruszyć za dwa lata.

Ważną inwestycją jest także budowa nowego zakładu, w którym od 2009 roku będą produkowane filtry cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ubiegłego roku spółki joint venture Boscha i Denso, która przyjęła nazwę Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. Obiekt zostanie wybudowany w Mirkowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obok istniejącego już zakładu układów hamulcowych Boscha. W marcu tego roku rozpoczęła się rekrutacja pracowników. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.