mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch inwestuje w Polsce

Bosch inwestuje w Polsce

Niemiecki koncern Bosch, będący producentem m.in. części samochodowych, prowadzi spore inwestycje w naszym kraju. W zeszłym roku zainwestował 21 mln euro. To jednak nie koniec planów rozwojowych. Firma wybuduje fabrykę pod Wrocławiem i centrum IT w Warszawie.

Bosch inwestuje w Polsce
Bosch produkuje m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, części samochodowe i elektronarzędzia. W Polsce zatrudnia już 1600 pracowników i zamierza rozpocząć kolejne inwestycje. W maju bieżącego roku rozpocznie się budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, której koszt wyniesie 13 mln euro. Prace budowlane mają zakończyć się w 2009 roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie Centrum Kompetencyjnego IT, w którym do 2010 roku pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Ośrodek powinien ruszyć za dwa lata.

Ważną inwestycją jest także budowa nowego zakładu, w którym od 2009 roku będą produkowane filtry cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ubiegłego roku spółki joint venture Boscha i Denso, która przyjęła nazwę Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. Obiekt zostanie wybudowany w Mirkowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obok istniejącego już zakładu układów hamulcowych Boscha. W marcu tego roku rozpoczęła się rekrutacja pracowników. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Z kraju tulipanów

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.