mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch inwestuje w Polsce

Bosch inwestuje w Polsce

Niemiecki koncern Bosch, będący producentem m.in. części samochodowych, prowadzi spore inwestycje w naszym kraju. W zeszłym roku zainwestował 21 mln euro. To jednak nie koniec planów rozwojowych. Firma wybuduje fabrykę pod Wrocławiem i centrum IT w Warszawie.

Bosch inwestuje w Polsce
Bosch produkuje m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, części samochodowe i elektronarzędzia. W Polsce zatrudnia już 1600 pracowników i zamierza rozpocząć kolejne inwestycje. W maju bieżącego roku rozpocznie się budowa nowej siedziby firmy w Warszawie, której koszt wyniesie 13 mln euro. Prace budowlane mają zakończyć się w 2009 roku. Także w stolicy planowane jest otwarcie Centrum Kompetencyjnego IT, w którym do 2010 roku pracę znajdzie ponad 130 informatyków. Będzie to jeden z trzech ośrodków odpowiedzialnych za rozwój i obsługę platformy SAP oraz wsparcie systemów CAD/CAM dla całego koncernu Bosch. Ośrodek powinien ruszyć za dwa lata.

Ważną inwestycją jest także budowa nowego zakładu, w którym od 2009 roku będą produkowane filtry cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. Podwrocławska fabryka należeć będzie do utworzonej w lipcu ubiegłego roku spółki joint venture Boscha i Denso, która przyjęła nazwę Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o. Obiekt zostanie wybudowany w Mirkowie koło Wrocławia na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obok istniejącego już zakładu układów hamulcowych Boscha. W marcu tego roku rozpoczęła się rekrutacja pracowników. Firma zainwestuje 560 mln zł i stworzy 250 miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.