mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bosch wyróżnił Fotę

Bosch wyróżnił Fotę

Firma Fota S.A., czołowy polski dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych, została wyróżniona przez Boscha, który docenił aktywność Foty jako dystrybutora swoich produktów.

Bosch wyróżnił Fotę
Robert Bosch jest kolejnym dostawcą części samochodowych, który docenił aktywność Foty. Pod koniec maja bieżącego roku w Marrakeschu odbyło się spotkanie największych europejskich dystrybutorów produktów firmy Robert Bosch Automotive Aftermarket. Firmę Fota SA reprezentował osobiście jej główny akcionariusz, Wiceprezes Zarządu Bogdan Fota.

W trakcie uroczystej gali firmie Fota zostało przyznane okolicznościowe odznaczenie i dyplom za osiągnięte wyniki obrotu częściami i urządzeniami w ramach Sales Excellence 2007. Bogdan Fota odbierając nagrodę podkreślał znaczenie strategicznego partnerstwa obu firm w zakresie nie tylko handlu częściami, ale także fakt głębokiego zaangażowania Foty S.A. w proces podnoszenia kwalifikacji swoich Klientów, głównie warsztatów samochodowych, poprzez szerzenie wiedzy technicznej i szkolenia produktowe. Firma Bosch jest w tym obszarze także bardzo aktywna i współdziała z Fotą w organizacji szkoleń i dostarczaniu do Klientów fachowych publikacji.

Fota oferuje części zamienne dla większości europejskich dostawców. W sumie Spółka współpracuje w tym zakresie z około 200 firmami. Wśród nich są tak renomowani producenci części zamiennych jak: ZF Trading (Sachs), Bosch, SKF, Federal Mogul. Odbiorcami Spółki są głównie warsztaty samochodowe, ale także sklepy motoryzacyjne i hurtownie.

Oprócz części zamiennych sprzedawanych pod marką producenta, w ofercie Spółki znajdują się części zamienne własnej marki KAGER. W ciągu niecałych trzech lat od wprowadzenia jej na rynek, Fota oferuje już 22 tys. części w 47 liniach produktowych. Udział marki KAGER w sprzedaży wynosi obecnie 18%. Celem firmy jest, aby w 2009 roku KAGER przynosił 50% przychodów ze sprzedaży Grupy w segmencie samochodów osobowych. Produkty KAGER wytwarzane są przez renomowane koncerny związane z branżą motoryzacyjną, m.in. Bosch czy Metelli.
Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja

Podobne wiadomości:

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.