mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bouffier: "Odcinki w Polsce wcale nie są łatwe"

Bouffier: "Odcinki w Polsce wcale nie są łatwe"

Liderzy RSMP Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panseri przygotowują się do startu w Platinum 17. Rajdzie Rzeszowskiem. Jak podkreśla francuska załoga celem w tej imprezie jest zwycięstwo. Łatwo jednak nie będzie bo w bliźniaczych Peugeotach 207 S2000 wystartują również Leszek Kuzaj oraz Tomasz Kuchar zaś zwykle szybko jeżdżący na tych trasach Grzegorz Grzyb zmierzy się z rywalami we Fiacie Punto S2000.

Bouffier:
"Trasy rajdowe w Polsce nie są wcale łatwe – mówił po ostatnim występie Bouffier. Nie brakuje też dobrych kierowców. Rajd Rzeszowski jest dla mnie szczególny. Cieszę się, że mogę tu startować. To, że przed rokiem odniosłem tutaj sukces wcale nie oznacza, że będzie łatwo! Jestem ciekawy, jak spiszą się Leszek Kuzaj i Tomasz Kuchar – obaj są bardzo szybcy. Będę walczył, mam nadzieję, że nie zawiodę swojego zespołu, w którym czuje się świetnie i który pracuje znakomicie, z poświęceniem" - mówi aktualny Mistrz Polski, Bryan Bouffier.

"Oczywiście naszym celem jest zwycięstwo" – dodał Xavier Panseri. "Przed rokiem udało nam się zdobyć komplet punktów, bardzo chcielibyśmy powtórzyć ten wynik. Konkurencja jest jednak silna. Trasy są ciekawe, wiemy, że w tym regionie pogoda jest zmienna i często nagły deszcz zaskakiwał kierowców. Postaramy się sprawić miłą niespodziankę naszym kibicom, których - co jest bardzo przyjemne - mamy wielu!"

Platinum Rajd Rzeszowski jest jedyną rundą, w której Bryan i Xavier wystartują po raz trzeci. W 2004 roku w tych właśnie zawodach Francuzi, na zaproszenie Peugeot Polska, jechali modelem 206 Super 1600, jako jedna z dwóch załóg zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team. Bouffier i Panseri odnieśli wówczas historyczny sukces, wygrywając odcinek specjalny w klasyfikacji generalnej. Rok temu okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej w modelu 207 Super 2000.

Cztery tegoroczne występy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski były dla załogi Peugeot Sport Polska Rally Team bardzo udane. Bryan i Xavier zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji, posiadają 16 punktów przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Wisławskim. Rajd Rzeszowski rozpocznie się już dziś w czwartek (07.08.) prologiem, a zakończy dwa dni później, w sobotę (09.08.).
Tematy w artykule: RSMP

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando