mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boullier: "Bolid czeka na Roberta"

Boullier: "Bolid czeka na Roberta"

Zespół Lotus Renault GP z niecierpliwością czeka na informacje od Roberta Kubicy. Szef teamu Eric Boullier w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że na Polaka czeka już bolid testowy R29. Ciągle nie ma jednak pewności czy Polak wróci do Formuły 1 w przyszłym sezonie.

Boullier:
Dlatego też Boullier otwarcie mówi, że w razie niepowodzenia z powrotem Roberta Kubicy do wyczynowego ścigania, będzie musiał skorzystać z planu B. Ten plan to zatrudnienie drugiego kierowcy, którym najprawdopodobniej mógłby zostać Romain Grosjean. Francuz kiedyś już zaliczył kilka wyścigów F1 dla Renault i nie wykluczone, że jeszcze w tym sezonie (w Abu Zabi i Brazylii) dostanie szansę jazdy w piątkowych sesjach treningowych. Wszystko jednak zależy od tego jakie informacje zespół dostanie od Polaka.

"Musimy przestudiować wszystkie możliwe scenariusze. Ciągle czekamy cierpliwie na Roberta, żeby powiedział nam, że jest w stanie wziąć udział w testach" - mówi Eric Boullier, cytowany przez autosport.com. "Ostatnia informacja jaką od niego otrzymaliśmy to taka, że musimy przedyskutować program jego powrotu, ponieważ nie sądzę, że jest w stanie wsiąść do bolidu testowego w ciągu najbliższych dni. Być może tygodni, ale na pewno nie dni" - mówi szef Lotus Renault GP. "Musimy więc być pewni, że nawet jeśli jego termin przystąpienia do testów trochę się jeszcze wydłuży, to będziemy mieć pewność, że na pewno zasili nasz team w 2012 roku. Nie chciałbym wybierać wariantu B, bo szczerze wierzę, że uda mu się wrócić do rywalizacji" - dodaje.

Boullier jednocześnie zaznaczył, że cieszy się z zapewnień jakie dostaje od menadżera kierowcy, że Kubica będzie w stanie startować, ale dopóki nie rozpocznie testów, nie może podjąć ostatecznej decyzji za lub przeciw. "Mamy wszystko przygotowane dla Roberta. Auto z sezonu 2009 czeka w garażu, gotowe do odpalenia. Cały zespół jest gotowy, ale czekamy na jego zapewnienie, że jest gotowy" - kontynuuje Boullier. "Wiem, że czuje się coraz lepiej. Jestem pierwszym, który ucieszyłby się widząc go za kierownicą bolidu, ale nikt nie wie kiedy to się wydarzy" - dodaje. "Nie mamy ani raportów medycznych, nikt też nie widział jeszcze Roberta za kierownicą. Dlatego też musimy być przygotowani na użycie innego planu" - konkluduje Eric Boullier.

Podobne wiadomości:

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Kubica z nowym autem w Rajdzie Portugalii

Aktualności 2015-05-20

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.