mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boullier: "Musimy powiększyć przewagę nad Mercedesem"

Boullier: "Musimy powiększyć przewagę nad Mercedesem"

Dział prasowy Lotus Renault GP ponownie pokusił się o przepytanie szefa zespołu Erica Boullier. Francuz rozmawia między innymi o nadchodzącym Grand Prix Europy i zdradza, że zespół musi stanąć kilka razy na podium, by powiększyć przewagę nad Mercedesem.

Boullier:
Wyścig w Montrealu miał nieoczekiwany przebieg – Formuła 1 stała się emocjonującym widowiskiem…
Wiedzieliśmy, że będzie padać, ale nikt nie spodziewał się aż tak ulewnego deszczu. Był to niesamowity wyścig, który trzymał widzów w napięciu aż do ostatniego okrążenia. Jestem pewien, że gdyby Nick nie zderzył się z Kamuim, osiągnęlibyśmy znacznie lepszy wynik. Jestem bardzo zadowolony z miejsca Witalija, dla którego był to bardzo udany weekend.

Wspominałeś kiedyś, że fani są przyszłością sportu – czy popularność Formuły 1 wzrasta dzięki tak dramatycznym wyścigom jak GP Monako czy GP Kanady?
Przede wszystkim, zawsze cieszymy się z możliwości spotkania się z fanami. Świadomość, że nasi wielbiciele obserwują tor motywuje nas, by osiągać jeszcze lepsze wyniki. GP Monako jest wyjątkową imprezą, a w Montrealu całe miasto żyje wyścigiem – na tydzień przed Grand Prix Kanady cała metropolia jest specjalnie udekorowana na tę okazję. Obie imprezy dowodzą, że Formuła 1 cieszy się popularnością na całym świecie. Poza tym dwa ostatnie wyścigi obfitowały w dramatyczne zwroty akcji, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie tym sportem. Fani czekają na pasjonujące imprezy, których finału nie da się przewidzieć. Podczas mojego pobytu w Montrealu wziąłem udział w spotkaniu FOTA z fanami. Bardzo cieszę się, że przedstawiciele FOTA zorganizowali debatę z wielbicielami Formuły 1. Było to bardzo ciekawe i konstruktywne spotkanie. Moim zdaniem powinniśmy częściej dziękować fanom za ich ogromne wsparcie i zaangażowanie w różnego rodzaju dyskusje, a także zainteresowanie, jakie przejawiają naszą dyscypliną.

Czy przebieg ostatniego wyścigu potwierdza, że ekipa LRGP wraca w tym sezonie na prostą?
Zdecydowanie tak. Nadal borykamy się z pewnymi problemy podczas kwalifikacji – musimy zapewnić sobie lepsze miejsca na starcie, ale jesteśmy w pierwszej szóstce i jestem pewien, że w Walencji będziemy walczyć o jeszcze więcej.

Na czym skupia się zespół podczas przygotowań do Walencji, by utrzymać swoją dotychczasową konkurencyjność?
Poprawiliśmy szereg kwestii technicznych – sporo zmian zostało wprowadzonych po analizie naszych słabych stron podczas kwalifikacji. Przygotowaliśmy także kilka udoskonaleń, które pozwolą nam zrobić duży krok naprzód.

IGP Europy odbywa się na torze ulicznym – czy jego specyfika odpowiada ustawieniom R31?
To dobrze, że wyścigi Formuły 1 odbywają się także na obiektach ulicznych, które bardzo różnią się od specjalnie budowanych torów. Charakterystyka toru w Walencji bardzo nam odpowiada. Chcemy walczyć o czas, który zapewni nam w niedzielę miejsce na starcie w jednym z trzech pierwszych rzędów.

Do letniej przerwy zostały jeszcze cztery wyścigi – co chciałbyś, by zespół osiągnął w tym czasie?
Aby ugruntować pozycję jednego z najlepszych zespołów i zdobyć przewagę nad Mercedesem, który bardzo poprawił się w tym sezonie, musimy raz lub dwa razy stanąć na podium. Naszym absolutnym priorytetem jest utrzymanie się w pierwszej czwórce klasyfikacji Mistrzostw Świata Konstruktorów Dlatego właśnie musimy umocnić naszą pozycję podczas czterech następnych Grand Prix.

Podobne wiadomości:

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Aktualności 2013-01-29

Lotus: W poszukiwaniu nowego właściciela

Lotus: W poszukiwaniu nowego właściciela

Samochody luksusowe 2012-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.