mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boullier: "P3 całkiem prawdopodobne"

Boullier: "P3 całkiem prawdopodobne"

Szef zespołu Lotus Renault GP uważa, że w tym roku jego zespół może powalczyć o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Eric Boullier dodaje przy tym, że nawiązanie rywalizacji z Red Bullem i Ferrari będzie niezmiernie trudne.

Boullier:
Nowy bolid Lotus Renault GP to zupełna nowość pod względem konstrukcyjnym. R31 dysponuje oryginalnym wydechem skierowanym do przodu, wyrzucającym spaliny pod podłogę auta. W ten sposób zespół liczy na dodatkowe strumienie powietrza, które mają zapewnić większą przyczepność samochodu. Między innymi to, ale też inne rozwiązania ma zdaniem szefa zespołu przyczynić się do wywalczenia w sezonie 2011, trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

"Wiele czasu spędziliśmy nad nowym wyglądem samochodu. Dyskutowaliśmy na wiele tematów związanych z nowinkami technicznymi. Skalkulowaliśmy ryzyko wprowadzenia takich czy innych zmian. W końcu powiedzieliśmy sobie: dlaczego nie spróbować?" - mówi w wywiadzie Eric Boullier o pierwszych etapach rozwoju nowego bolidu. Wydaje się, że ryzyko jakie podjął Lotus Renault GP opłaciło się. Luka jaka dzieli nas od Red Bulla i Ferrari jest duża, ale dla wielu nasz zespół wydaje się być czarnym koniem sezonu 2011. Wypadek Roberta Kubicy okazał się dużym ciosem dla całej ekipy, jednak mimo to wszyscy w stajni z Enstone wierzą w owocny rok 2011.

"Jest jeszcze za wcześnie by rozmowiać o zwycięstwach. Wygrać z Red Bullem i Ferrari będzie znów niezmiernie ciężko - to oni są naszymi najgroźniejszymi rywalami" - mówi Boullier.

Tym samym szef zespołu wskazuje na cel Lotus Renault GP w tym roku. P3 w klasyfikacji generalnej konstruktorów z pewnością byłby mile widziany w Enstone. "Mam naprawdę dużo respektu przed Mercedesem i McLarenem. Oba teamy dysponują mocnymi centrami rozwojowi i środkami finansowymi. Jeśli na koniec sezonu uda nam się być przed nimi, wówczas będzie to dla nas niezwykle ważny i ogromny sukces" - dodał Francuz.
Tematy w artykule: Eric Boullier F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Lotus Renault GP – oto bolid Kubicy

auto motor i sport 0000-00-00

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.