mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boullier mięknie

Boullier mięknie

Szef zespołu Lotus Renault GP Eric Bullier wstrzyma się z decyzją o obsadzeniu kierowców na 2012 rok. Francuz jest gotów dać więcej czasu Robertowi Kubicy na podjęcie decyzji w sprawie jego powrotu.

Boullier mięknie
Menadżer Polaka, Daniele Morelli rozmawiał z szefem Lotus Renault GP podczas przygotowań do GP Korei na temat postępów w rehabilitacji. Bullier na początku dał czas Kubicy do połowy października, jednak później francuz zgodził się przesunąć ten termin na koniec miesiąca. Wczoraj szef zespołu powiedział, ze Kubica otrzyma więcej czasu by podjąć decyzję. Zapytany przez AUTOSPORT czy pod koniec miesiąca podejmie decyzję odpowiedział: "Może trochę później. Jeśli będę mógł poczekać trochę dłużej to będę musiał ponieważ on nie jest w pełni gotowy i chcę by był w sprawiedliwej sytuacji by upewnić się, że może wrócić."

Francuz dodał: "Rozmawiałem z Daniele Morellim i są pewni, że Robert powróci, co miło jest słyszeć. Wciąż musimy przejść kilka procesów więc znów walczy z czasem. Jeśli Robert będzie mógł być znów kierowcą F1 chcę by był z nami i dać mu szansę. Musze być elastyczny."

Eric Bullier zaznaczył jednak, że cały czas jest granica, jak długo może odwlekać termin kiedy Kubica ogłosi jednoznacznie czy powróci do sportu. "Nie mogę działać przeciwko interesom zespołu, więc jeśli zobaczę, że coś będzie szło źle z obsadzeniem kierowców na przyszły rok będę musiał podjąć decyzję." Zaznaczył Eric Bullier.

Szef zespołu gra trochę, na zwłokę gdyż ma świadomość, że na rynku kierowców nie będzie lepszego kierowcy niż Robert Kubica. Oczywiście może wcielić do zespołu kolejnego paydrivera lub zapowiadanego przez Bulliera Romaina Grosjeana. Jednak jeśli Francuz ma świadomość, że jedynie Kubica może przywrócić chwałę zespołowi Renault.

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.