mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Boullier o Kubicy: Już nie czy, tylko kiedy?

Boullier o Kubicy: Już nie czy, tylko kiedy?

Eric Boullier (szef i dyrektor zarządzający teamu LRGP) poleciał do Włoch zobaczyć się z Robertem Kubicą natychmiast po zakończeniu Grand Prix Turcji. Boullier wrócił do fabryki w Enstone w bardzo optymistycznym nastroju i przekazał pracownikom dobre wieści.

Boullier o Kubicy: Już nie czy, tylko kiedy?
“Robert zrobił dalsze postępy w rehabilitacji. Lekarze są mile zaskoczeni tempem poprawy jego zdrowia” - powiedział. ”Wszystko jest teraz kwestią czasu. Cierpliwość nie jest mocną stroną Roberta, ale on zdaje sobie sprawę, że rehabilitacja może dość długo trwać.” - dodał Boullier. “Rozmawiałem z nim o udoskonaleniach bolidu i naszym zespole. Robert był bardzo zainteresowany szczegółami technicznymi dotyczącymi R31, opon i naszej strategii. Przez cały czas Robert trzyma rękę na pulsie – kontaktuje się z naszymi inżynierami, którzy informują go o wszystkich ważnych decyzjach podjętych przez zespół. Choć nie ma go fizycznie przy nas, jest bardzo ważnym członkiem rodziny Lotus Renault GP".

Trzy miesiące po wypadku Roberta Kubicy, lekarze uznali, że zakończył się pierwszy etap jego rekonwalescencji. Dzięki sile jego organizmu oraz wspaniałej opiece lekarskiej, Robert pomyślnie przetrwał ten trudny okres i nie wystąpiły u niego komplikacje.

Powrót do zdrowia oznacza, że Robert rozpoczyna drugi etap swojej rekonwalescencji, który stoi pod znakiem intensywnej rehabilitacji. Jej zadaniem jest przywrócenie pełnej sprawności uszkodzonych części ciała. Lekarze zaplanowali dwa kolejne drobne zabiegi, aby usunąć zrosty tkanek, które ograniczają ruchomość w stawie łokciowym. Oba z nich są uznawane za rutynowe. Dzisiaj został przeprowadzony pierwszy zabieg. Operacja przebiegła zgodnie z planem.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.