mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Branża transportowa nagradza Michelin

Branża transportowa nagradza Michelin

10.000 przedstawicieli branży transportowej z Wielkiej Brytanii i Niemiec przyznało oponom Michelin w pierwszym półroczu 2009 roku trzy prestiżowe wyróżnienia: Motor Transport Award za innowacyjność w produkcji opon ciężarowych, Best Tire Brand 2009 w głosowaniu 8.000 niemieckich transportowców za jakość, niskie koszty i bezpieczeństwo oraz Image Award 2009 od przedstawicieli 99 firm transportowych w Niemczech.

Branża transportowa nagradza Michelin
- W trudnej sytuacji rynkowej branża transportowa zwraca szczególną uwagę na trwałość opon i ograniczanie kosztów ich eksploatacji. Bardzo nas cieszy głos europejskich transportowców oraz fakt, że zwrócili oni uwagę na trwałość, niskie koszty eksploatacji oraz bezpieczeństwo opon Michelin – powiedziała Ewa Konopka, rzeczniczka Michelin Polska S.A.

Michelin X One MaxiTrailer – rekordowy przebieg
Eksperci i przedstawiciele branży transportowej zapytani przez brytyjski Motor Transport Magazine przyznali Michelin Motor Transport Award za 2009 roku w kategorii „innowacyjność”. Opona ciężarowa Michelin X One MaxiTrailer została wskazana jako symbol zaawansowania technologicznego opon Michelin. Opona charakteryzuje się przebiegami dłuższymi nawet o 50%. Jest to możliwe dzięki większej o 35% ilości gumy i poszerzeniu bieżnika o 120 mm w porównaniu z profilem 19.5”. Na duży potencjał opony wpływa również możliwość pogłębiania bieżnika i bieżnikowanie karkasu w unikalnej technologii Michelin RemiX. Technologia ta zapewnia oponie poddanej bieżnikowaniu wykonanie przebiegu porównywalnego z przebiegiem nowej opony Michelin.

Jakość, niskie koszty i bezpieczeństwo – znaki rozpoznawcze
Michelin uznany został za najlepszą markę opon w konkursie Best Tire Brand 2009, który zorganizowany został przez niemieckie magazyny specjalistyczne Trans Actuell, Fernfahrer oraz Lastauto Omnibus. Z 55.5% wskazań, ponad 8.000 fachowców z branży transportowej zaznaczyło, że jakość, niskie koszty operacyjne oraz gwarancja optymalnego bezpieczeństwa na drodze są znakami rozpoznawczymi produktów Michelin.

Nagrodę Image Award 2009 przyznał niezależny niemiecki instytut Bielefelder Marktforschungsinstitut Emnid, który sprawdził postrzeganie marki Michelin wśród 400 profesjonalistów reprezentujących 99 firm branżowych z Niemiec. Michelin wyprzedził konkurentów otrzymując 848 na 1000 punktów; aż 93.1% pytanych potwierdziło, że opony Michelin zasługują na ich rekomendację.

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Tych opon nie przebijesz

Tych opon nie przebijesz

Technika 2014-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.