mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brawn: Taktyka będzie kluczowa

Brawn: Taktyka będzie kluczowa

Zdaniem szefa zespołu Mercedes GP, Rossa Brawna, w zbliżającym się sezonie Formuły 1 to taktyka będzie pełnić kluczową rolę w walce pomiędzy zespołami. Brytyjczyk dodatkowo przyznaje, że kierowcy szczególnie w tym roku będą musieli wykazać się dużą wszechstronnością.

Brawn: Taktyka będzie kluczowa
Brawn nie bez powodu podnosi rangę taktyki w Formule 1. Od lat uważany jest za jednego z najlepszych strategów w tej dziedzinie. Jego talent zwłaszcza w tym sezonie może być na wagę złota. Wszystko za sprawą szybko zużywających się opon Pirelli, które na niektórych torach będą zmuszały zespoły do ściągnięcia swoich samochodów do pit-stopu nawet czterokrotnie podczas jednego wyścigu.

"Przez nowe opony trzeba będzie dokonywać więcej ryzykownych i nagłych decyzji" - mówi Ross Brawn. "Decydującym czynnikiem strategii będą nie tyle same kwalifikacje co start do wyścigu. To jak sytuacja ułoży się na torze po zapaleniu zielonych świateł, będzie rzutowało jeszcze bardziej na taktykę danego teamu. Jeśli zjedzie się do boksu za wcześnie, wówczas pod koniec wyścigu trzeba będzie zjechać do boksu jeszcze raz, bo nawet twarda mieszanka opon nie przetrwa większej części wyścigu" - tłumaczy Brawn. "Upłynie jeszcze trochę czasu, kiedy wszyscy do końca zrozumiemy działanie nowego ogumienia."

Szef Mercedesa odniósł się także do tematu podniesionego przez kierowców, którzy uważają, że przycisków na kierownicy jest coraz więcej, bo ciągle dochodzą nowe elementy sterowania - w tym roku jest to tylne skrzydło i KERS. "Moim zdaniem kierowcy Formuły 1 powinni być wszechstronni. Powinni być w stanie radzić sobie z takim rzeczami. To wyzwanie jakie stawia nowoczesna Formuła 1" - dodał Brawn.
Tematy w artykule: Mercedes GP F1

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

Ayrton Senna – film dokumentalny gotowy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.