mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brawurowy pościg

Brawurowy pościg

Policjanci z Łęczycy zatrzymali poszukiwanego złodzieja samochodowego. 32 – letni mieszkaniec Gdańska ukradł wczoraj późnym wieczorem, z jednego z łódzkich komisów, luksusowe Audi. Podczas ucieczki przestępca usiłował zepchnąć policyjny radiowóz do rowu.

Brawurowy pościg
Kiedy informacja o kradzieży dotarła do funkcjonariuszy natychmiast zarządzono blokady dróg w całym województwie. Już po 20 minutach od zgłoszenia, warte 250 tysięcy złotych, auto zostało zauważone przez policyjny patrol w Łęczycy.

Kierowca nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie i z dużą prędkością uciekał drogą krajową nr 1 w kierunku Gdańska. W pościg natychmiast ruszyła załoga policyjnej Astry. Gdy radiowóz zbliżył się do uciekającej terenówki, uciekinier gwałtownie zahamował. Chciał w ten sposób doprowadzić do zderzenia z radiowozem i wyeliminować policjantów z pościgu. Po skutecznym uniku Astra znalazła się obok Audi, którego kierowca ponownie podjął próbę zepchnięcia funkcjonariuszy z drogi. Po kolejnym manewrze stracił jednak panowanie nad kierownicą i zjechał do rowu. Tam porzucił skradziony samochód i kontynuował ucieczkę pieszo.

Po krótkim pościgu, w czasie którego policjanci oddali dwa strzały ostrzegawcze złodziej został zatrzymany. Okazał się nim, poszukiwany do osadzenia w areszcie za wcześniejsze kradzieże, 32-letni mieszkaniec Gdańska. Przy zatrzymanym zabezpieczono gotówkę, narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń samochodowych i dwa komplety skradzionych w Łodzi tablic rejestracyjnych.

Podobne wiadomości:

Policja dostanie 1600 nowych pojazdów

Policja dostanie 1600 nowych pojazdów

Aktualności 2015-07-08

W każdym województwie będzie zespół do walki z piratami drogowymi

W każdym województwie będzieespół do walki...

Aktualności 2014-08-07

Komentuj:

~ale nie do końc 2007-11-22

No dobra ,ale po co ukradł . Na części ? Chyba bogaczy stac na naprawę Q7 . Na eksport na wschód czy dla kacyka z Polski ? Nie ma klientów na tanie - kradzione rzeczy - nie ma mafi i złodzieji . Proste .

~MS 2007-11-22

Jednego mniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.