mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brazylijski EcoSport do USA

Brazylijski EcoSport do USA

Brazylijski oddział Forda przygotowuje nową wersję SUV-a EcoSport, znanego na rynku europejskim w zmienionej nieco postaci jako Ford Fusion, który sprzedawany będzie na rynku amerykańskim.

Brazylijski EcoSport do USA

Prace badawcze oraz projektowe nad nowym modelem odbywają się w Brazylii, jednak auto to będzie montowane w Meksyku, gdzie powstaje już kilka modeli Forda, w tym m.in. Focus. EcoSport odniósł olbrzymi sukces w krajach Ameryki Łacińskiej, a nowa wersja tego modelu ma zastąpić modele Ford Escape oraz Mazda Tribute, oba o podobnych rozmiarach. Do tej pory Ford EcoSport wytwarzany był w Brazylii, w ciągu dwóch lat fabrykę opuściło 170 tys. egzemplarzy tego auta. Ok. 75 tys. sprzedanych zostało na krajowym rynku, a 95 tys. trafiło na eksport. Głównym rynkiem eksportowym (49 tys. sprzedanych egzemplarzy) był Meksyk.

Mimo niewątpliwego sukcesu w Ameryce Południowej oraz Środkowej już od dawna brazylijsi oddział Forda chciał sprzedawać swój model w USA. W marcu 2004 roku, a więc rok po wprowadzeniu modelu do sprzedaży, pojawiła się wersja z napędem na cztery koła, docelowo przeznaczona na rynek amerykański. Jednak naciski amerykańskich związków zawodowych ostatecznie zdecydowały, iż wówczas nie doszło do debiutu tego modelu w USA.

Obecnie Ford EcoSport z napędem na cztery koła wyposażony jest w ten sam napęd,co produkowane w USA Ford Escape, Mercury Mariner oraz Mazda Tribute. Pod maską kryje się dwulitrowy silnik benzynowy Duratec. W lipcu ubiegłego roku pojawiła się też wersja EcoSport Flex, dysponująca silnikiem 1,6, który dysponuje mocą od 105 do 111 KM, w zależności od składu mieszanki benzyny i etanolu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech