mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brazylijski EcoSport do USA

Brazylijski EcoSport do USA

Brazylijski oddział Forda przygotowuje nową wersję SUV-a EcoSport, znanego na rynku europejskim w zmienionej nieco postaci jako Ford Fusion, który sprzedawany będzie na rynku amerykańskim.

Brazylijski EcoSport do USA

Prace badawcze oraz projektowe nad nowym modelem odbywają się w Brazylii, jednak auto to będzie montowane w Meksyku, gdzie powstaje już kilka modeli Forda, w tym m.in. Focus. EcoSport odniósł olbrzymi sukces w krajach Ameryki Łacińskiej, a nowa wersja tego modelu ma zastąpić modele Ford Escape oraz Mazda Tribute, oba o podobnych rozmiarach. Do tej pory Ford EcoSport wytwarzany był w Brazylii, w ciągu dwóch lat fabrykę opuściło 170 tys. egzemplarzy tego auta. Ok. 75 tys. sprzedanych zostało na krajowym rynku, a 95 tys. trafiło na eksport. Głównym rynkiem eksportowym (49 tys. sprzedanych egzemplarzy) był Meksyk.

Mimo niewątpliwego sukcesu w Ameryce Południowej oraz Środkowej już od dawna brazylijsi oddział Forda chciał sprzedawać swój model w USA. W marcu 2004 roku, a więc rok po wprowadzeniu modelu do sprzedaży, pojawiła się wersja z napędem na cztery koła, docelowo przeznaczona na rynek amerykański. Jednak naciski amerykańskich związków zawodowych ostatecznie zdecydowały, iż wówczas nie doszło do debiutu tego modelu w USA.

Obecnie Ford EcoSport z napędem na cztery koła wyposażony jest w ten sam napęd,co produkowane w USA Ford Escape, Mercury Mariner oraz Mazda Tribute. Pod maską kryje się dwulitrowy silnik benzynowy Duratec. W lipcu ubiegłego roku pojawiła się też wersja EcoSport Flex, dysponująca silnikiem 1,6, który dysponuje mocą od 105 do 111 KM, w zależności od składu mieszanki benzyny i etanolu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.