mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej

Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej rozpoczęła pracę odlewnia żeliwa do produkcji tarcz hamulcowych włoskiej firmy Brembo. Brembo to dwunasty pod względem nakładów włoski inwestor w Polsce. W Dąbrowie Górniczej obecny jest od kilku już lat. Nowa inwestycja na terenie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej kosztowała 45 mln euro.

Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej
Brembo działa w Polsce od ponad 10 lat. Pierwsza inwestycją była fabryka zacisków hamulcowych w Częstochowie. Kilka lat później w Dąbrowie Górniczej powstał zakład obróbki tarcz hamulcowych. Niespełna 1,5 roku temu zdecydowano o budowie w pobliżu odlewni, dzięki której zdolności produkcyjne koncernu Brembo w Europie i Ameryce Północnej wzrastają prawie dwukrotnie, z 90 tys. do 160 tys. ton stopów żeliwa rocznie.

Uruchomienie odlewni i rozbudowa zakładu obróbki tarcz oznaczać będą zwielokrotnienie obrotów Brembo w Polsce. W ubiegłym roku cała międzynarodowa grupa Brembo osiągnęła ponad 711,5 mln euro przychodów i 40,5 mln euro zysku netto, zwiększając przychody o blisko 5 proc. i zysk o prawie 2,5 proc. wobec 2004 roku.

Do końca tego roku Brembo będzie zatrudniać w Polsce ponad tysiąc osób, wobec ok. 800 obecnie pracujących w zakładach w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie.

Brembo działa obecnie na 3 kontynentach i jest właścicielem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 11 krajach; oddziały firmy mieszczą się również w Szwecji, we Francji i w USA, a produkty Brembo sprzedawane są w 70 krajach na całym świecie.

Firma zatrudnia ponad 5400 pracowników, z których prawie 9% to inżynierowie i specjaliści ds. produktu zaangażowani w działalność badawczo-rozwojową.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.