Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej

Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej rozpoczęła pracę odlewnia żeliwa do produkcji tarcz hamulcowych włoskiej firmy Brembo. Brembo to dwunasty pod względem nakładów włoski inwestor w Polsce. W Dąbrowie Górniczej obecny jest od kilku już lat. Nowa inwestycja na terenie katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej kosztowała 45 mln euro.

Brembo inwestuje w Dąbrowie Górniczej
Brembo działa w Polsce od ponad 10 lat. Pierwsza inwestycją była fabryka zacisków hamulcowych w Częstochowie. Kilka lat później w Dąbrowie Górniczej powstał zakład obróbki tarcz hamulcowych. Niespełna 1,5 roku temu zdecydowano o budowie w pobliżu odlewni, dzięki której zdolności produkcyjne koncernu Brembo w Europie i Ameryce Północnej wzrastają prawie dwukrotnie, z 90 tys. do 160 tys. ton stopów żeliwa rocznie.

Uruchomienie odlewni i rozbudowa zakładu obróbki tarcz oznaczać będą zwielokrotnienie obrotów Brembo w Polsce. W ubiegłym roku cała międzynarodowa grupa Brembo osiągnęła ponad 711,5 mln euro przychodów i 40,5 mln euro zysku netto, zwiększając przychody o blisko 5 proc. i zysk o prawie 2,5 proc. wobec 2004 roku.

Do końca tego roku Brembo będzie zatrudniać w Polsce ponad tysiąc osób, wobec ok. 800 obecnie pracujących w zakładach w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie.

Brembo działa obecnie na 3 kontynentach i jest właścicielem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 11 krajach; oddziały firmy mieszczą się również w Szwecji, we Francji i w USA, a produkty Brembo sprzedawane są w 70 krajach na całym świecie.

Firma zatrudnia ponad 5400 pracowników, z których prawie 9% to inżynierowie i specjaliści ds. produktu zaangażowani w działalność badawczo-rozwojową.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.