mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Briatore: "Kubica to niesamowity facet"

Briatore: "Kubica to niesamowity facet"

Przed szpitalnym łóżkiem Roberta Kubicy systematycznie gromadzi się nie tylko rodzina polskiego kierowcy, ale także znajomi z Formuły 1. Wczoraj naszego rodaka odwiedził między innymi Flavio Briatore, były szef zespołu Renault.

Briatore:
Robert Kubica rozmawiał już osobiście z Fernando Alonso, który przyjechał jako jeden z pierwszych do szpitala w Pietra Ligure, by podtrzymać Polaka na duchu i życzyć mu powrotu do zdrowia. Hiszpan jest bliskim przyjacielem polskiego kierowcy, na torze i poza nim. Był także Pastor Maldonado, który w zbliżającym się sezonie Formuły 1, będzie debiutantem w zespole Williamsa. Nie mogło także zabraknąć szefa zespołu Lotus Renault GP, w którym startuje Kubica oraz jego kolegi zespołowego, Witalija Pietrowa. Wielu pozostałych kierowców F1, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się w szpitalu, przesyła Polakowi szczere życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przez różne kanały medialne.

Na osobistą wizytę w szpitalu zdecydował się także Flavio Briatore. Były szef zespołu Renault zamienił kilka zdań z Kubicą i przyznał, że liczy na jego szybki powrót do ścigania. "Jestem niesamowicie szczęśliwy, że jego stan jest coraz lepszy. Zamieniłem z nim kilka zdań i naprawdę jestem podbudowany. To niesamowity facet, a jego potencjał w kontekście powrotu do sportu jest ogromny" - powiedział Briatore. "Mniej rozmawialiśmy o samym wypadku, więcej o powrocie. Jestem przekonany, że jeśli chodzi o odbudowanie formy to będzie potrzebował zaledwie pięciu, może sześciu miesięcy. Oczywiście nie licząc czasu potrzebnego na rekonwalescencję typowo medyczną. Sądzę jednak, że poradzi sobie także i z tą przeszkodzą szybciej niż mogłoby się wydawać" - dodał Włoch.

Briatore wypowiedział się także w kwestii decyzji kierownictwa zespołu, które zezwoliłu Polakowi na start w rajdzie w gorącym okresie przygotowawczym przed sezonem. "Przyznam szczerze, że nie rozumiem tej krytyki. Wypadek to wypadek. Może zdarzyć się wszędzie, nie tylko na torze, nie tylko w czasie rywalizacji. Zawsze jest jakieś ryzyko" - powiedział Flavio Briatore.

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy...

Finanse i prawo 2017-12-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando