mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone Stargard oficjalnie otwarty

Bridgestone Stargard oficjalnie otwarty

18 maja odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim. To już piąta inwestycja koncernu w Polsce. Jej wartość wyniosła 200 milionów euro.

Bridgestone Stargard oficjalnie otwarty
Nowa fabryka produkuje najwyższej klasy opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji do 2010 roku osiągnie poziom 2500 opon dziennie. „Zakład ten to duży krok w stronę realizacji naszego głównego celu, jakim jest długofalowy rozwój Bridgestone w Europie” - tłumaczy Toru Tsuda, prezes Bridgestone Europe. „Fabryka w Stargardzie, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, jest przygotowana, aby dostarczać wysokiej jakości produkty, spełniające wymagania niezwykle konkurencyjnego rynku oponiarskiego w Europie”.

W Polsce funkcjonują następujące spółki koncernu Bridgestone:

  • Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o. w Warszawie, główna spółka zależna Bridgestone Europe, odpowiada za sprzedaż i dystrybucję wszystkich opon firmy Bridgestone na polskim rynku. Firma sprzedała ponad 800 000 opon w 2008 r., a wartość sprzedaży netto wzrosła do 41 mln euro.
  • Bridgestone Poznań Sp. z o.o., spółka zależna należąca w całości do Bridgestone Corporation, zlokalizowana w Poznaniu, 300 km na zachód od Warszawy. W 1999 roku uruchomiła produkcję opon radialnych wysokich osiągów. Jej wydajność stale rośnie, od 10000 opon dziennie pod koniec 2003 roku do ponad 23000 sztuk każdego dnia w 2006 roku. W tym samym okresie liczba zatrudnionych pracowników zwiększyła się z 550 do 1350 osób. Inwestycje kapitałowe w zakładzie sięgają ogółem ponad 330 mln euro.
  • Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o.o., spółka należąca w całości do Bridgestone Corporation, ukończyła w 2006 r. budowę fabryki gąsienic gumowych w Żarowie, w południowo-zachodniej Polsce. Specjalistyczny zakład o wartości 12 mln euro zatrudnia około 60 osób i będzie produkował do 26.000 gąsienic gumowych rocznie, wychodząc naprzeciw rosnącemu europejskiemu zapotrzebowaniu ze strony przemysłu budowlanego.
  • Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o., jednostka biznesowa Firestone Diversified Products zlokalizowana w Wolsztynie, zatrudnia 130 pracowników i specjalizuje się w produkcji i technologii amortyzatorów pneumatycznych. Inwestycje w zakładzie osiągnęły poziom około 10 milionów euro. 
Bridgestone Stargard Sp. z o.o. to spółka zależna należąca w całości do Bridgestone Europe. Rozpoczęła produkcję radialnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów na początku 2009 roku. Przewidywana wydajność produkcji w wysokości 2500 opon dziennie do 2010 roku wymaga zatrudnienia około 550 ludzi.

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn
do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu.
Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia
45 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz najnowszej - fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Homologacje Continentala

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2009-05-26

Rozbudowa A6 po starym sladzie w kirunku na Chociwel Szczecinek Gdansk napedzila by dodatkowych inwestorów wzdłuz korytarza drogowego .Moze na początek jako typu s.Stara obwoica Stargardu od pólnocy to Berlinka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando