mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone dla Volvo

Bridgestone dla Volvo

Spółka Bridgestone Europe podpisała długofalową umowę z grupą Volvo na dostawę opon w ramach wyposażenia oryginalnego dla ciężarówek Volvo i Renault montowanych w Europie.

Bridgestone dla Volvo
Umowa ta obejmuje wszystkie ciężarówki z klasy ciężkiej i średniej produkowane od początku 2010 roku i będzie obowiązywać przez trzy lata. Spółka Bridgestone zawarła już wcześniej długoterminowe umowy, w ramach których stała się preferowanym dostawcą dla spółek grupy Volvo w Azji oraz w Ameryce Północnej i Południowej.
 
Szeroka gama opon
Warunki umowy przewidują istotny wzrost udziału rynkowego spółki Bridgestone, która dostarczać będzie szeroką gamę opon dla samochodów ciężarowych, w tym nowe opony Bridgestone R249 EVO oraz opony R297 EVO na oś kierowaną. 
 
Zgodnie z informacją z 15 lutego, Volvo i Renault są pierwszymi markami samochodów ciężarowych, które wybrały nowe opony Bridgestone na oś kierowaną EVO umożliwiające operatorom flot samochodów poprawianie parametrów środowiskowych bez kompromisu kosztem bezpieczeństwa, ekonomiki eksploatacji czy wysokości podwozia pojazdów. Opony te opracowano w odpowiedzi na przewidywany wzrost obciążenia przedniej osi samochodów ciężarowych wynikający z wprowadzania czystych technologii zapewniających zgodność z normami Euro V i VI.

Współpraca badawczo-rozwojowa
Umowa pomiędzy Bridgestone, a Volvo oprócz dostaw opon przewiduje również współpracę w zakresie projektowania i opracowywania nowych technologii i rozwiązań transportowych, w szczególności w obszarach ochrony środowiska i w zakresie ograniczania zużycia paliwa. 

Gerry Duffy, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu (VP Sales & Marketing) spółki Bridgestone Europe po podpisaniu umowy powiedział o niej: „Spółka Bridgestone Europe zdołała spełnić wysokie wymagania określone przez firmy Volvo i Renault, zarówno dotyczące samych produktów, jak również ich dostaw, dzięki czemu mogliśmy podpisać umowę z tą czołową globalną grupą producencką samochodów ciężarowych”.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Bridgestone opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Nowy silnik benzynowy Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.