mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone największym inwestorem

Bridgestone największym inwestorem

Bridgestone odebrał nagrodę dla największego inwestora zagranicznego w Polsce przyznaną przez Warsaw Voice. Największy koncern oponiarski na świecie ze swoją dwustu milionową inwestycją przewiduje około 750 nowych miejsc pracy, a na drugie tyle można będzie liczyć ze strony dostawców i firm współpracujących z Bridgestone Stargard.

Bridgestone największym inwestorem

Plany Bridgestone to budowa fabryki w Stargardzie Szczecińskim i uruchomienie produkcji opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Przewidywana data rozpoczęcia produkcji to połowa 2009 roku, a założenia produkcyjne to około 5000 opon dziennie.

Odbierając nagrodę Hiroshi Hasegawa, Senior Vice-President, Manufacturing, Bridgestone Europe, powiedział “Polska jest obecnie niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie krajem i doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem kolejnej nagrody. Naszym celem jest uczynienie z Polski kluczowego elementu naszej strategii rozwoju w Europie”.

W ciągu ostatnich trzech lat Bridgestone otrzymywał tytuł inwestora roku w rankingu Rzeczpospolitej w 2004 i 2005 roku oraz w rankingu Forbes Executive Forum w 2006.

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu. Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 37 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poland w Poznaniu, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku oraz Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce. W 2006 roku rozpoczęła się w Polsce budowa nowej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Przeczytaj także:

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie (2007-06-11)


 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Aktualności 2007-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.