mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone największym inwestorem

Bridgestone największym inwestorem

Bridgestone odebrał nagrodę dla największego inwestora zagranicznego w Polsce przyznaną przez Warsaw Voice. Największy koncern oponiarski na świecie ze swoją dwustu milionową inwestycją przewiduje około 750 nowych miejsc pracy, a na drugie tyle można będzie liczyć ze strony dostawców i firm współpracujących z Bridgestone Stargard.

Bridgestone największym inwestorem

Plany Bridgestone to budowa fabryki w Stargardzie Szczecińskim i uruchomienie produkcji opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Przewidywana data rozpoczęcia produkcji to połowa 2009 roku, a założenia produkcyjne to około 5000 opon dziennie.

Odbierając nagrodę Hiroshi Hasegawa, Senior Vice-President, Manufacturing, Bridgestone Europe, powiedział “Polska jest obecnie niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie krajem i doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem kolejnej nagrody. Naszym celem jest uczynienie z Polski kluczowego elementu naszej strategii rozwoju w Europie”.

W ciągu ostatnich trzech lat Bridgestone otrzymywał tytuł inwestora roku w rankingu Rzeczpospolitej w 2004 i 2005 roku oraz w rankingu Forbes Executive Forum w 2006.

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie 50 fabryk ogumienia na całym świecie, w tym fabrykę w Poznaniu. Spółka handlowa Bridgestone Sales Polska powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia 37 osób.

Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poland w Poznaniu, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku oraz Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce. W 2006 roku rozpoczęła się w Polsce budowa nowej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim.

Przeczytaj także:

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie (2007-06-11)


 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Ruszyła budowa fabryki opon w Stargardzie

Aktualności 2007-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.