mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone rozwija bazę w Europie

Bridgestone rozwija bazę w Europie

Program inwestycyjny Bridgestone realizowany w Europie nieprzerwanie od 2005 roku zakończył się sukcesem. Nowe fabryki, w tym dwie w Polsce oraz Europejskie Centrum Logistyczne w Czechach podniosły wydajność produkcji oraz efektywność systemu zaopatrzenia.

Bridgestone rozwija bazę w Europie

Wzrastające zapotrzebowanie na opony runflat, opony zimowe oraz opony wysokich osiągów na europejskim rynku opon osobowych, spowodowało zwiększenie wydajności produkcji w nowoczesnej fabryce w Poznaniu. Ponadto w czerwcu 2006 roku Bridgestone rozpoczął budowę w pełni zautomatyzowanej fabryki w Tatabanya na Węgrzech. Węgierski obiekt o wartości 190 milionów euro pracuje przy zastosowaniu rewolucyjnej technologii BIRD (Bridgestone Innovative and Rational Development). Ten system produkcji automatyzuje cały proces produkcyjny, od przetwarzania materiałów do końcowej kontroli gotowych opon. Oficjalne otwarcie fabryki miało miejsce w kwietniu 2008 roku.

Bridgestone rozpoczął również budowę fabryki produkującej opony do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim. Fabryka rozpocznie produkcję opon w pierwszej połowie 2009 roku.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy nowe fabryki, jak również otwarcie i rozbudowa trzech Europejskich Centrów Logistycznych (ELC) w Belgii, Czechach i Hiszpanii, ograniczyło import opon i poprawiło wydajność europejskiego systemu zaopatrzenia. W docelowym dwustopniowym systemie dystrybucji, te trzy europejskie ośrodki będą obsługiwać sieć dwudziestu regionalnych centrów dystrybucji (RDC), co pozwoli dostosować produkcję do zapotrzebowania rynku oraz obniżyć koszty magazynowania i przyspieszyć dostawy.

Bridgestone posiada także w Europie Centrum Techniczne (TCE), leżące na południe od Rzymu. Odbywa się tam projektowanie materiałów, opon i sprzętu, jak również produkcja prototypów oraz testowanie gotowych produktów. TCE współtworzy wraz z centrami technicznymi w Japonii i Stanach Zjednoczonych globalną sieć technologiczną Bridgestone.

 


Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca
Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.