mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone rozwija się w Polsce

Bridgestone rozwija się w Polsce

Światowemu liderowi produkcji opon spodobało się w Polsce.  Japońska firma Bridgestone ma w naszym kraju cztery zakłady produkcyjne oraz spółkę handlową.

Bridgestone rozwija się w Polsce

Do Polski grupa Bridgestone trafiła w 1994 roku Dziś ma nowoczesny zakład produkcyjny w Poznaniu, w którym produkuje się 20 tys. opon dziennie, fabrykę opon do ciężarówek i autobusów w Stargardzie Szczecińskim oraz firmę handlową w Warszawie.  Poza tym pod szyldem Bridgestone funkcjonują: fabryka gąsienic gumowych w Ożarowie oraz zakład produktów przemysłowych i technologicznych w Wolsztynie.  We wszystkich polskich spółkach firmy pracuje blisko 2 tys.

Fabryka Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

Założony w 1931 roku koncern Bridgestone, ma dziś blisko 19 procent udziału w globalnym rynku produkcji opon, a co piąty pojazd na świcie porusza się na ogumieniu wyprodukowanym w fabrykach japońskiego potentata.  Firma pod markami Bidgestone, Firestone i Dayton produkuje opony do wszystkich rodzajów pojazdów od samochodów osobowych, po pojazdy rolnicze, skutery czy samoloty. Opony japońskiego koncernu stosowane są jako oryginalne wyposażenie takich marek jak: VW, Audi, Seat, Porsche, BMW, Ford, Mercedes, Opel, Fiat, Nissan, Mitsubishi, Renault, Toyota, Aston Martin, Honda Lexus, Suzuki, Peugeot, Citroen.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.