mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone rusza z budową

Bridgestone rusza z budową

Po długich negocjacjach z japońskimi partnerami, ruszyła największa inwestycja zagraniczna na Pomorzu Zachodnim - budowa fabryki Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim.

Bridgestone rusza z budową

Marszałek Województwa, Norbert Obrycki wraz z przedstawicielami japońskiego koncernu Bridgestone w Europie Takashim Urano - prezesem i Hiroshim Hasegawa - wiceprezesem zarządu firmy, wmurowali kamień węgielny pod fundamenty fabryki opon i wyrobów gumowych, która ma powstać na terenach poradzieckiego lotniska w Stargardzie Szczecinie - Kluczewie. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 120 osób, w tym reprezentanci rządu, samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, przedstawiciele branży przemysłowej i dziennikarze.
Ceremonii towarzyszyło uroczyste podpisanie listu pamiątkowego oraz japoński obrzęd rozbicia beczki sake, którą zebrani wznieśli toast za pomyślność inwestycji.

Nowa fabryka ma zatrudniać blisko 800 osób i będzie wybudowana na terenie o powierzchni 110 hektarów. Firma Bridgestone wyda na ten cel około 100 milionów euro. 30 milionów złotych przekaże Stargard Szczeciński. Tyle bowiem wynosi koszt budowy sieci wodno-kanalizacyjnej. Następne 30 milionów, które pochłonie budowa dróg dojazdowych do fabryki, będzie pochodzić od Województwa, ale w tym przypadku Samorząd będzie starał się uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych.

Fabryka ma być gotowa w 2009 roku. Jej podwykonawcą jest Firma Polimex-Mostostal, z którą Bridgestone w 2006 roku podpisał list intencyjny. Firma wybrana przez Japończyków, ma na swoim koncie budowę odcinka Autostrady A4, modernizację ronda w centrum Katowic oraz przebudowę obiektów przemysłowych Górnego Śląska.

Przeczytaj także:

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)

Bridgestone największym inwestorem (2007-06-14)

Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.? (2007-04-23)


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.