mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone rusza z budową

Bridgestone rusza z budową

Po długich negocjacjach z japońskimi partnerami, ruszyła największa inwestycja zagraniczna na Pomorzu Zachodnim - budowa fabryki Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim.

Bridgestone rusza z budową

Marszałek Województwa, Norbert Obrycki wraz z przedstawicielami japońskiego koncernu Bridgestone w Europie Takashim Urano - prezesem i Hiroshim Hasegawa - wiceprezesem zarządu firmy, wmurowali kamień węgielny pod fundamenty fabryki opon i wyrobów gumowych, która ma powstać na terenach poradzieckiego lotniska w Stargardzie Szczecinie - Kluczewie. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 120 osób, w tym reprezentanci rządu, samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, przedstawiciele branży przemysłowej i dziennikarze.
Ceremonii towarzyszyło uroczyste podpisanie listu pamiątkowego oraz japoński obrzęd rozbicia beczki sake, którą zebrani wznieśli toast za pomyślność inwestycji.

Nowa fabryka ma zatrudniać blisko 800 osób i będzie wybudowana na terenie o powierzchni 110 hektarów. Firma Bridgestone wyda na ten cel około 100 milionów euro. 30 milionów złotych przekaże Stargard Szczeciński. Tyle bowiem wynosi koszt budowy sieci wodno-kanalizacyjnej. Następne 30 milionów, które pochłonie budowa dróg dojazdowych do fabryki, będzie pochodzić od Województwa, ale w tym przypadku Samorząd będzie starał się uzyskać dofinansowanie z funduszy unijnych.

Fabryka ma być gotowa w 2009 roku. Jej podwykonawcą jest Firma Polimex-Mostostal, z którą Bridgestone w 2006 roku podpisał list intencyjny. Firma wybrana przez Japończyków, ma na swoim koncie budowę odcinka Autostrady A4, modernizację ronda w centrum Katowic oraz przebudowę obiektów przemysłowych Górnego Śląska.

Przeczytaj także:

Bridgestone działa w Żarowie (2007-07-11)

Bridgestone największym inwestorem (2007-06-14)

Nowe inwestycje na Pomorzu Zach.? (2007-04-23)


Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.