mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone w niemieckich testach opon

Bridgestone w niemieckich testach opon

Letnia opona touringowa Bridgestone Turanza ER300 uzyskała miano "szczególnie godnej polecenia" w teście czołowego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego "ADAC Motorwelt", porównującym ofertę 15 producentów opon rozmiaru 195/65 R15 H.

Próby przeprowadzono na losowo zakupionych oponach montowanych na samochodzie VW Golf V 1.6 FSI i 2.0 TDI. Zachowanie na suchej nawierzchni sprawdzano na torze testowym Nürburgring, a właściwości jezdne na mokrej nawierzchni, komfort jazdy, poziom hałasu i opory toczenia – na torze Contidrom koło Hamburga. W wyniku wyczerpującej oceny, Turanza ER 300 została uznana za "bardzo dobrze wyważoną", "dobrze zachowującą się zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni". Rekomendacja tej publikacji - najczęściej czytanego magazynu konsumenckiego w Niemczech, z nakładem 13,5 miliona egzemplarzy – jest uważana za wyznacznik jakości w branży.

Również w innych rankingach niemieckich czasopism branżowych opony marki Bridgestone wypadły bardzo dobrze. Wg "Auto Bild" opona ER300 wyprzedziła siedmiu konkurentów w teście opon rozmiaru 225/55 R 16 W. Redakcja skomentowała dynamiczne właściwości jezdne opony, podkreślając "precyzyjną sterowność, doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni, dobre zachowanie na zakrętach przy mokrej nawierzchni i najkrótszą w swojej klasie drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni".

Dwutygodnik "Auto Zeitung" ogłosił oponę Potenza RE050 A 245/45 R 17 Y zwycięzcą testu siedmiu opon sprawdzanych na Mercedesie CLS 350 na nowym torze testowym Bridgestone położonym koło Rzymu. Na mokrej nawierzchni "szczególnie godna polecenia" Potenza RE050 A znacząco wyprzedziła rywali. Na suchej nawierzchni uzyskała ocenę "bardzo łatwej w prowadzeniu i dobrze trzymającej się drogi" oraz zapewniającej "zdecydowanie najwyższe bezpieczeństwo hamowania".

"Auto Motor und Sport", kolejny dwutygodnik, również przyznał oponie Potenza RE050 A w rozmiarze 225/45 R 17 Y miano "szczególnie godnej polecenia". Podobnie jak jej 9 konkurentek, opona była testowana na Mercedesie klasy C Sport Coupé 320. Potenza okazała się oponą "bardzo bezpieczną, cechującą się znakomitymi właściwościami jezdnymi i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, bardzo dobrze zapobiegającą zjawisku aquaplaningu oraz świetnie spisującą się na suchej nawierzchni".

Tematy w artykule: opony opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.