mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone w niemieckich testach opon

Bridgestone w niemieckich testach opon

Letnia opona touringowa Bridgestone Turanza ER300 uzyskała miano "szczególnie godnej polecenia" w teście czołowego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego "ADAC Motorwelt", porównującym ofertę 15 producentów opon rozmiaru 195/65 R15 H.

Próby przeprowadzono na losowo zakupionych oponach montowanych na samochodzie VW Golf V 1.6 FSI i 2.0 TDI. Zachowanie na suchej nawierzchni sprawdzano na torze testowym Nürburgring, a właściwości jezdne na mokrej nawierzchni, komfort jazdy, poziom hałasu i opory toczenia – na torze Contidrom koło Hamburga. W wyniku wyczerpującej oceny, Turanza ER 300 została uznana za "bardzo dobrze wyważoną", "dobrze zachowującą się zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni". Rekomendacja tej publikacji - najczęściej czytanego magazynu konsumenckiego w Niemczech, z nakładem 13,5 miliona egzemplarzy – jest uważana za wyznacznik jakości w branży.

Również w innych rankingach niemieckich czasopism branżowych opony marki Bridgestone wypadły bardzo dobrze. Wg "Auto Bild" opona ER300 wyprzedziła siedmiu konkurentów w teście opon rozmiaru 225/55 R 16 W. Redakcja skomentowała dynamiczne właściwości jezdne opony, podkreślając "precyzyjną sterowność, doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni, dobre zachowanie na zakrętach przy mokrej nawierzchni i najkrótszą w swojej klasie drogę hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni".

Dwutygodnik "Auto Zeitung" ogłosił oponę Potenza RE050 A 245/45 R 17 Y zwycięzcą testu siedmiu opon sprawdzanych na Mercedesie CLS 350 na nowym torze testowym Bridgestone położonym koło Rzymu. Na mokrej nawierzchni "szczególnie godna polecenia" Potenza RE050 A znacząco wyprzedziła rywali. Na suchej nawierzchni uzyskała ocenę "bardzo łatwej w prowadzeniu i dobrze trzymającej się drogi" oraz zapewniającej "zdecydowanie najwyższe bezpieczeństwo hamowania".

"Auto Motor und Sport", kolejny dwutygodnik, również przyznał oponie Potenza RE050 A w rozmiarze 225/45 R 17 Y miano "szczególnie godnej polecenia". Podobnie jak jej 9 konkurentek, opona była testowana na Mercedesie klasy C Sport Coupé 320. Potenza okazała się oponą "bardzo bezpieczną, cechującą się znakomitymi właściwościami jezdnymi i krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, bardzo dobrze zapobiegającą zjawisku aquaplaningu oraz świetnie spisującą się na suchej nawierzchni".

Tematy w artykule: opony opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.