mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone wybrał Polskę

Bridgestone wybrał Polskę

Firma Bridgestone ogłosiła dziś, że europejska spółka koncernu- Bridgestone Europe NV/SA (BSEU) postanowiła wybudować fabrykę opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim. Szacunkowa wartość inwestycji na terenie kostrzyńsko-słubickiej SSE wyniesie około 200 milionów euro.

Bridgestone wybrał Polskę

Będzie to druga fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów firmy Bridgestone w Europie po fabryce koncernu w Bilbao w Hiszpanii. Fabryka ta będzie elementem zapewnienia samowystarczalności firmy w regionie, i stanowiła będzie istotny krok w kierunku stworzenia strategicznego systemy dostaw produktów.

"Z dużą ulgą i satysfakcją przyjęliśmy dzisiejszą decyzję Spółki Bridgestone. Z ulgą ponieważ 8 miesięcy naszej ciężkiej pracy przynosi wymierny efekt. Z satysfakcją bo największa inwestycja prowadzona przez PAIZZ zlokalizowana zostanie właśnie w Stargardzie Szczecińskim" - prezydent Stargardu Szczecińskiego Sławomir Pajor.

Oprócz działającej już fabryki w Poznaniu (dawny Stomil Poznań) i budowanego obecnie zakładu na Węgrzech, fabryka będzie trzecią fabryką produkującą opony we Wschodniej Europie. Planowany zakład będzie zarazem 51 fabryką Bridgestona w sieci fabryk produkujących opony, która to sieć obejmuje 24 kraje w tym Brazylię, Meksyk, Chiny i Węgry.

Stargard Szczeciński i Poznań to nie jedyne lokalizacje korporacji Bridgestone. W styczniu 2005 r. firma podjęła decyzję o budowie zakładu gumowych gąsienic w Żarowie koło Wrocławia - na terenie Wałbrzyskiej SSE. Do amerykańskiego oddziału Bridgestone Americas Holding należy także Bridgestone/Firestone Diversified Products, który specjalizuje się w produkcji resorów pneumatycznych. W Polsce obecny jest od 2004 r., kiedy to Firestone zdecydował się zainwestować w nową fabrykę w Wolsztynie ( woj. wilkopolskie). Projekt wartości 10 mln USD stworzył ponad 100 miejsc pracy.

Przeczytaj także:

Hankook wybrał Węgry (2005-10-24)

Bridgestone w Żarowie (2005-01-19)

Nowa technologia Bridgestone (2006-03-09)

Motoryzacja rośnie w siłę (2005-04-26)

 


Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Marta 2007-04-05

Czy ma ktos jakies wiadomosci kiedy ta firma oglosi przetargi na budowe tej fabryki?

~alek 2006-06-07

i bardzo dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.