mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone wybrał Węgry

Bridgestone wybrał Węgry

Okazuje się, iż Polska nie stanie się w najbliższej przyszłości zagłębiem oponiarskim Europy. Po rezygnacji z naszego kraju przez firmę Hankook Tire, teraz nasz kraj ominęła również inwestycja Bridgestone.

9 maja korporacja Bridgestone ogłosiła, że będąca w pełni jej własnością spółka Bridgestone NV/SA wybuduje fabrykę opon na Węgrzech. Nowa fabryka rozpocznie produkcję opon wysokich osiągów i o wysokiej średnicy osadzenia do samochodów osobowych w 2008 r.

Zgodnie z oświadczeniem, budowa nowej fabryki rozpocznie się w 2006 r., a uruchomienie produkcji nastąpi w 2008 r. Według planów korporacji, w pierwszej połowie 2009 r. możliwości produkcyjne fabryki dojdą do 8.000 opon dziennie. Firma przeznaczy na ten projekt 190 milionów euro. Fabryka będzie produkować opony radialne do samochodów osobowych i dostawczych i będzie jedyną fabryką w Europie, w której produkcja będzie oparta na nowym rewolucyjnym systemie BIRD. BIRD (Bridgestone Innovative and Rational Development) jest pierwszym systemem produkcji opon, który automatyzuje całą sekwencję wytwarzania, od przetwarzania materiałów po kontrolę gotowych opon.

Węgierska fabryka ma służyć zaspokojeniu rosnącego w Europie popytu na opony wysokich osiągów i o wysokiej średnicy osadzenia przeznaczonych do samochodów osobowych. Ma także służyć zwiększeniu całkowitej podaży produktów grupy na tym obszarze.

W momencie, kiedy fabryka rozpocznie produkcję, Grupa Bridgestone będzie miała w sumie 51 fabryk opon w 24 krajach, w tym trzy fabryki, których budowę już zatwierdzono w Meksyku, Brazylii i Chinach. Fabryka na Węgrzech będzie drugą po poznańskiej fabryką Grupy Bridgestone w Europie Środkowej.

Tematy w artykule: opony opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross