mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bridgestone wybrał Węgry

Bridgestone wybrał Węgry

Okazuje się, iż Polska nie stanie się w najbliższej przyszłości zagłębiem oponiarskim Europy. Po rezygnacji z naszego kraju przez firmę Hankook Tire, teraz nasz kraj ominęła również inwestycja Bridgestone.

9 maja korporacja Bridgestone ogłosiła, że będąca w pełni jej własnością spółka Bridgestone NV/SA wybuduje fabrykę opon na Węgrzech. Nowa fabryka rozpocznie produkcję opon wysokich osiągów i o wysokiej średnicy osadzenia do samochodów osobowych w 2008 r.

Zgodnie z oświadczeniem, budowa nowej fabryki rozpocznie się w 2006 r., a uruchomienie produkcji nastąpi w 2008 r. Według planów korporacji, w pierwszej połowie 2009 r. możliwości produkcyjne fabryki dojdą do 8.000 opon dziennie. Firma przeznaczy na ten projekt 190 milionów euro. Fabryka będzie produkować opony radialne do samochodów osobowych i dostawczych i będzie jedyną fabryką w Europie, w której produkcja będzie oparta na nowym rewolucyjnym systemie BIRD. BIRD (Bridgestone Innovative and Rational Development) jest pierwszym systemem produkcji opon, który automatyzuje całą sekwencję wytwarzania, od przetwarzania materiałów po kontrolę gotowych opon.

Węgierska fabryka ma służyć zaspokojeniu rosnącego w Europie popytu na opony wysokich osiągów i o wysokiej średnicy osadzenia przeznaczonych do samochodów osobowych. Ma także służyć zwiększeniu całkowitej podaży produktów grupy na tym obszarze.

W momencie, kiedy fabryka rozpocznie produkcję, Grupa Bridgestone będzie miała w sumie 51 fabryk opon w 24 krajach, w tym trzy fabryki, których budowę już zatwierdzono w Meksyku, Brazylii i Chinach. Fabryka na Węgrzech będzie drugą po poznańskiej fabryką Grupy Bridgestone w Europie Środkowej.

Tematy w artykule: opony opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic