mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brilliance odda pieniądze

Brilliance odda pieniądze

Problemów chińskiej marki Brilliance w Europie ciąg dalszy. Producent poinformował, że zamierza wycofać się z rynku belgijskiego. Powodem tej decyzji są fatalne wyniki crash-testów EuroNCAP modelu BS6, w których azjatycka limuzyna otrzymała zaledwie jedną z pięciu możliwych gwiazdek. Wszyscy klienci, którzy kupili w Belgii jeden z egzemplarzy BS6 otrzymają z powrotem swoje pieniądze, jeśli zdecydują się na zwrot samochodów.

Brilliance odda pieniądze
Jak do tej pory w Belgii sprzedano dziewięć sztuk Brilliance BS6. Prawdopodobnie wszystkie samochody zostaną zwrócone producentowi. W Niemczech, gdzie chińska marka zadebiutowała najwcześniej i sprzedała 40 egzemplarzy, model BS6 będzie nadal dostępny.

”Nasz model pomyślnie zaliczył testy zderzeniowe instytutu ECE dlatego nie widzę prawnych przeszkód do tego aby wycofać auto ze sprzedaży” – tłumaczył na łamach fachowego, niemieckiego pisma „kfz-betrieb” Hans-Ulrich Sachs, szef firmy HSO, generalnego importera marki Brilliance na Europę.

Sachs stwierdził jednak, że w momencie kiedy klient zdecyduje się na oddanie samochodu producent będzie szukał właściwego rozwiązania dla takiej sytuacji.

Czytaj także:

ADAC: Nie będzie współpracy z Brilliance 2007-06-22

Brilliance - pierwsza chińska marka w Europie 2007-03-08

Podobne wiadomości:

Brilliance tworzy europejską centralę

Brilliance tworzy europejską centralę

Aktualności 2010-05-13

Elektryczny Brilliance w Szanghaju

Elektryczny Brilliance w Szanghaju

Premiery 2009-04-22

Okazuje się, że nie trzeba być wielkim koncernem z długą historią, aby wdrażać do swoich produktów najnowsze technologie. Przykładem tego jest chiński producent samochodów marki Brilliance, który na tegorocznych targach w Szanghaju zaprezentował samochód elektryczny.

Komentuj:

~Piter 2007-07-04

testy wykazały jasno, że chińskie wozy nie są jeszcze gotowe do sprzedaży w Europie czy Stanach. Na razie można nimi karmić mało wymagający rynek lokalny. Ale dajmy im parę lat na podciągnięcie się z techniką i zakup nowych technologii (i kadr - co już robią podkradając inżynierów z Europy oferując atrakcyjniejszą kasę) a zadziwią niejednego zatwardziałego fana niemieckich czy japońskich wozów. Dziś VW Golf czy inne BMW i tak ma główne podzespoły dostarczane z chińskich montowni. Jeśli ktoś nadal wierzy w ich czystą "niemieckość" to albo jest naiwny jak dziecko albo ślepy i nie widzi co się dzieje w świecie. Ja sam pracuję w globalnej firmie motoryzacyjnej i dobrze znam realia odnoiśnie zakupów części do montażu. Aktualnie nikt już nie zajmuje się produkcją kompletnych samochodów - są to kompilacje elementów z całego swiata a głównie z Azji. Pewnie nawet gwiazdki na maskach Merców są odlewane gdzieś w Tajlandii albo Laosie, tak już jest...

~desperat 2007-06-28

a ciekawe ile kosztuje taki briliance, skoro ma takie slabe wyniki to moze sprzedadza go za 5 tys. euro, z checia bym wowczas go nabyl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.