mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brilliance z ADAC

Brilliance z ADAC

Chińska marka Brilliance w celu poprawienia bezpieczeństwa swoich modeli oraz spełnienia w przyszłości europejskich norm będzie kooperować z niemieckim automobilklubem ADAC. Chińczycy chcą w ten sposób zatrzeć fatalne wrażenia po przeprowadzonych w ubiegłym roku przez organizację Euro NCAP testach zderzeniowych limuzyny BS6, która otrzymała kompromitujący wynik jednej z pięciu możliwych gwiazdek.

Brilliance z ADAC
Współpraca pomiędzy marką Brilliance reprezentowaną w Europie przez importera HSO, a ADAC ma opierać się przede wszystkim na wykorzystaniu wiedzy technicznej niemieckich ekspertów i przeprowadzaniu różnorakich testów w centrach automobilklubu. W tym tygodniu ma dojść do spotkania pomiędzy zarządem Brilliance i przedstawicielami niemieckiej instytucji.

”Oczywiście nie możemy być zadowoleni z dotychczasowych wyników” – powiedział w jednym z wywiadów Hans-Ulrich Sachs, szef HSO, generalnego importera chińskich aut Brilliance na Europę. „Brilliance zawitał do Europy po to aby przede wszystkim nauczyć się budować samochody na europejskim poziomie“ – dodał Sachs. Pomimo kiepskich crash-testów były członek zarządu Volkswagena zamierza nadal rozbudowywać europejską sieć dealerską chińskiej marki. Jak sam zapewnia, wycofanie się z tych inwestycji nie wchodzi w żadnym wypadku w grę.

Brilliance BS6 to chińska limuzyna zaliczana do klasy średniej. To także pierwsze auto oficjalnie importowane z Chin na rynki europejskie. W przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku testach zderzeniowych organizacji EuroNCAP pojazd otrzymał zaledwie jedną gwiazdkę na pięć możliwych. Początkowo wyniki były nieco lepsze – Brilliance BS6 otrzymał dwie gwiazdki - jednak po dokładnym zbadaniu samochodu jedną z nich postanowiono skreślić ze względu na zbyt poważne uszkodzenia biomechaniczne podczas bocznego uderzenia.

Czytaj także:

Brilliance - pierwsza chińska marka w Europie 2007-03-08

Piękniej jest zginąć w skórze 2006-12-04

Podobne wiadomości:

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg Niemców

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg...

Aktualności 2015-11-18

Test fotelików ADAC 2015

Test fotelików ADAC 2015

Aktualności 2015-06-01

Komentuj:

~kiedy? 2007-06-23

to chyba nie było w zeszłtym roku, tylko teraz

~Tylko 1 gwiazdkę? 2007-06-21

Widzialem na video test zderzeniowy Brilance i uważam że już po teście na zderzenie z przodu nie powinno być gwiazdki nawet 1! To skandal ze przyznali tą 1 gwiazdkę.Janie wiem po co nam Chińczycy takiszajs przysylają od siebie.Malo jest europejskich marek?.Nie potrzebne nam ani chinske ani indyjskie gowno ktore testów zderzeniowych nie zdaje.I z koro samochód ma takie uchybiemia to żadne nawet 11jaśkow ani te wszystkie systemy bezpieczeństwa nie uratują ludzi przed śmiercią.kompletna Porażka az się płakać chce poprostu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa
Mercedes X – premiera niemieckiego pick-upa
Oczekiwanie na pierwszego pick-upa w historii Mercedesa dobiegło końca. Niemiecki producent zaprezentował klasę X.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech