mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brilliance z ADAC

Brilliance z ADAC

Chińska marka Brilliance w celu poprawienia bezpieczeństwa swoich modeli oraz spełnienia w przyszłości europejskich norm będzie kooperować z niemieckim automobilklubem ADAC. Chińczycy chcą w ten sposób zatrzeć fatalne wrażenia po przeprowadzonych w ubiegłym roku przez organizację Euro NCAP testach zderzeniowych limuzyny BS6, która otrzymała kompromitujący wynik jednej z pięciu możliwych gwiazdek.

Brilliance z ADAC
Współpraca pomiędzy marką Brilliance reprezentowaną w Europie przez importera HSO, a ADAC ma opierać się przede wszystkim na wykorzystaniu wiedzy technicznej niemieckich ekspertów i przeprowadzaniu różnorakich testów w centrach automobilklubu. W tym tygodniu ma dojść do spotkania pomiędzy zarządem Brilliance i przedstawicielami niemieckiej instytucji.

”Oczywiście nie możemy być zadowoleni z dotychczasowych wyników” – powiedział w jednym z wywiadów Hans-Ulrich Sachs, szef HSO, generalnego importera chińskich aut Brilliance na Europę. „Brilliance zawitał do Europy po to aby przede wszystkim nauczyć się budować samochody na europejskim poziomie“ – dodał Sachs. Pomimo kiepskich crash-testów były członek zarządu Volkswagena zamierza nadal rozbudowywać europejską sieć dealerską chińskiej marki. Jak sam zapewnia, wycofanie się z tych inwestycji nie wchodzi w żadnym wypadku w grę.

Brilliance BS6 to chińska limuzyna zaliczana do klasy średniej. To także pierwsze auto oficjalnie importowane z Chin na rynki europejskie. W przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku testach zderzeniowych organizacji EuroNCAP pojazd otrzymał zaledwie jedną gwiazdkę na pięć możliwych. Początkowo wyniki były nieco lepsze – Brilliance BS6 otrzymał dwie gwiazdki - jednak po dokładnym zbadaniu samochodu jedną z nich postanowiono skreślić ze względu na zbyt poważne uszkodzenia biomechaniczne podczas bocznego uderzenia.

Czytaj także:

Brilliance - pierwsza chińska marka w Europie 2007-03-08

Piękniej jest zginąć w skórze 2006-12-04

Podobne wiadomości:

Podsumowanie tygodnia #2

Podsumowanie tygodnia #2

Aktualności 2014-10-11

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg Niemców

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg...

Aktualności 2015-11-18

Komentuj:

~kiedy? 2007-06-23

to chyba nie było w zeszłtym roku, tylko teraz

~Tylko 1 gwiazdkę? 2007-06-21

Widzialem na video test zderzeniowy Brilance i uważam że już po teście na zderzenie z przodu nie powinno być gwiazdki nawet 1! To skandal ze przyznali tą 1 gwiazdkę.Janie wiem po co nam Chińczycy takiszajs przysylają od siebie.Malo jest europejskich marek?.Nie potrzebne nam ani chinske ani indyjskie gowno ktore testów zderzeniowych nie zdaje.I z koro samochód ma takie uchybiemia to żadne nawet 11jaśkow ani te wszystkie systemy bezpieczeństwa nie uratują ludzi przed śmiercią.kompletna Porażka az się płakać chce poprostu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.