mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brytyjczyk grozi najszybszym

Brytyjczyk grozi najszybszym

Ascari KZ1 przebojem wdarł się do piątki najszybszych samochodów wg BBC Top Gear.

Brytyjczyk grozi najszybszym

Wyprodukowany w Banbury KZ1 znalazł się w piątce najlepszych samochodów super sportowych, które najszybciej pokonały okrążenie na trasie wyznaczonej przez Top Gear. Tym samym bolid dołączył do znamienitego grona.

Prowadzony przez anonimowego kierowcę Ascari ustanowił jeden z najlepszych czasów w historii programu. Wystarczy wspomnieć, że w przegranym polu pozostały wiele droższe Pagani Zonda i Koenigsegg CC. Z wynikiem 1minuta 20sekund KZ1 był od nich szybszy aż o 2 sekundy. Smakiem musiały obejść się również takie tuzy, jak Ford GT i SLR Mclaren. Wynik auta z brytyjskiej manufaktury plasuje je zaraz za Ferrari Enzo i Porsche Carrera GT uznanymi za najszybsze samochody globu.

Godny zauważenia jest fakt, że Ascari KZ1 nie jest bolidem z kosmicznymi technologiami i maksymalnie obniżoną masą. To super sportowy samochód „na co dzień”. Wyśmienite osiągi nie oznaczają rezygnacji z komfortu użytkowania. Tym samym niewielki producent z Wysp może popsuć humory „pewniakom” z branży. Cena auta, która dla większości pozostaje w zdecydowanie kosmicznych sferach, także nie powinna odstraszyć docelowej grupy nabywców. 235 tysięcy funtów to na tle konkurencji niemalże okazja.

Czytaj także:

Luksusowa supermoc 2005-02-10

Maserati Quatroporte Sport GT 2005-11-14


Podobne wiadomości:

Maserati Quattroporte Sport GT

Maserati Quattroporte Sport GT

Samochody luksusowe 2005-11-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.