mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Brytyjskie coupe z sercem Evo

Brytyjskie coupe z sercem Evo

Czy z połączenia nadwozia coupe i silnika samochodu rajdowego może powstać ekstremalnie szybki samochód? Takie zadanie postawili przed sobą konstruktorzy z brytyjskiej firmy X Works Automotive.

Brytyjskie coupe z sercem Evo

Przyjrzyjmy się jednak bliżej jednemu z najnowszych brytyjskich aut sportowych, które zostały dosłownie „uszyte na miarę”. Brytyjska firma X Works Automotive posiadająca siedzibę w Birmingham postanowiła stworzyć samochód, który oparty będzie na projekcie przygotowanym przez specjalistów od tuningu, firmy Prodrive. Mowa jest tutaj o studium P2 zrobionym na bazie Subaru Imprezy.

Model X1 został zbudowany na rajdowym układzie napędowym, w skład którego wchodzi 350 konna wersja turbodoładowanej jednostki o pojemności dwóch litrów, pochodzącej prosto z Mitsubishi Evo. Przedział pasażerski został stworzony z lekkiej konstrukcji opierającej się na włóknie węglowym. Dzięki temu samochód waży jedyne 1.180 kg, co pod względem masy stawia go na równi z Volkswagenem Polo. Specjalnie skonstruowane, mocno utwardzone zawieszenie dostarczać będzie wspaniałej kontroli nad samochodem podczas agresywnego wchodzenia w zakręty.

Ale to jeszcze nie wszystko, co będzie w stanie zaoferować sportowe coupe. Dla klientów żądnych dużo większych emocji firma przygotowała specjalny pakiet rajdowy, który obniża wagę samochodu o dodatkowe 200 kg i dodaje mu mocy, która w sumie wynosi 500 KM. W standardzie znajdziemy tam napęd na cztery koła. Produkcja samochodu rozpocznie się już pod koniec tego roku, a sugerowana cena modelu wynosić będzie około 250 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Prototype X zwiastunem Evo X (2006-12-18)

Nowe, szybsze Evo (2006-07-17)

Evo Junior debiutuje (2006-06-14)

Komentuj:

~Bodi 2007-01-29

Wózek fajny, ale firma nieznana.

~maciek 2007-01-29

Za 250 000 zł to bym go kupił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando