mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Buenos żyje rajdem Dakar 2011

Buenos żyje rajdem Dakar 2011

Do startu rajdu Dakar pozostały dwa dni. Ludzie, którzy przybyli do Buenos Aires by podziwiać najszybszych kierowców świata biorących udział w tej najtrudniejszej imprezie motoryzacyjnej świata już od dawna żyją klimatem imprezy, czytamy na oficjalnej stronie internetowej zespołu Orlen Team.

Buenos żyje rajdem Dakar 2011
Pod centrum ekspozycyjnym La Rural, gdzie mieści się baza rajdu, ustawiają się kolejki fanów chcących pozyskać bilety na ceremonię startu. Tutaj spotkać też można całą ekipę Orlen Team, która dopina ostatnich formalności przed startem. W Buenos Aires termometr wskazuje 32 stopnie, żar dodatkowo wzmaga, już i tak gorącą atmosferę rajdu.
Baza imprezy została otwarta w środę. Mieści się w centrum miasta w przestrzeni ekspozycyjnej La Rural. Tutaj na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowano całą infrastrukturę rajdu. Tutaj przez kolejne dwa dni pojawi się 430 pojazdów zgłoszonych do rajdu, które przejdą badanie techniczne oraz odbiór administracyjny. Rajd obsługuje mieszana ekipa z różnych stron świata. Wszystkim udziela się południowoamerykański klimat. Trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz asertywność by cokolwiek załatwić. Gdy słyszy się dość popularne tu słówko „maniana” opatrzone długim komentarzem w języku hiszpańskim, należy pokiwać twierdząco głową na znak zgody, a następnie wypowiedzieć swoją rację, również szybko w innym języku – zawsze dojdzie się do satysfakcjonującego kompromisu.

Na każdym kroku można spotkać zawodników światowego formatu. Wszyscy są uśmiechnięci i tryskają energią niezbędną do pokonania trasy o długości 9 tysięcy kilometrów, na którą wyruszą już w Nowy Rok. 1 stycznia odbędzie się ceremonia startu, po której zawodnicy przejadą długą, ponad 370 kilometrową dojazdówkę z Buenos Ares do Victorii. Tego dnia nie będzie próby z pomiarem czasu. Prawdziwe ściganie rozpocznie się 2 stycznia. Tegoroczny rajd została zmodyfikowany w stosunku do poprzednich dwóch edycji. Tym razem zawodnicy pojadą bardziej na północ, dojeżdżając aż do miejscowości Arica – najwyżej wysuniętego punktu Chile graniczącego z Peru, na pustyni Atacama, następnie zatoczą pętlę i powrócą do Buenos Aires.
Tematy w artykule: Rajd Dakar Orlen

Podobne wiadomości:

Orlen będzie miał e-stacje

Orlen będzie miał e-stacje

Aktualności 2015-07-08

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.