mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Buick odnosi sukces na chińskim rynku

Buick odnosi sukces na chińskim rynku

Buick jedną z tych amerykańskich marek, które odniosły niebywały sukces na rynku Kraju Środka. Właśnie padł historyczny rekord firmy.

Buick odnosi sukces na chińskim rynku
Dla Buicka to Chiny, a nie USA, są największym rynkiem zbytu, dlatego też firma przykłada wielką wagę do jakości zarówno samochodów, jak i usług, oferowanych przez nią w tym regionie. Amerykanie mają się z czego cieszyć - właśnie przeroczyli sprzedaż trzech milionów samochodów od początku istnienia w Chinach, czyli od 1999 roku.

W ostatnim roku, sprzedaż Buicka wzrosła o 23% do ilości 550.010 samochodów. Dla porównania, w Stanach sprzedano wtedy jedynie 155.289 sztuk, co i tak stanowi aż 52% wzrost w stosunku do 2009 roku. Buick ma ponad 400 salonów w Chinach, które oferują znane modele, takie jak Regal, Enclave i La Crosse, ale także specjalnie przygotowane dla tamtejszego rynku, czyli Excelle XT (bazowany na Astrze), GL8 MPV oraz Park Avenue (pochodna Holdena Caprice).

Na 2011 Shanghai Auto Show, Buick pokazał nowy koncepcyjny model Envision SUV, który został stworzony łącznie przez Shanghai General Motora i Pan Asia Technical Automotive Center (PATAC).

W 2010 roku General Motors sprzedał 1.033.307 samochodów w Chinach, stając się pierwszym producentem samochodów osobowych w Chinach, który przekroczył roczną barierę sprzedaży miliona sztuk.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.