mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Bush w Tundrze

Bush w Tundrze

Z okazji wczorajszego zaprzysiężenia prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha na drugą kadencję, japoński producent przygotował specjalną wersję sprzedawanego na tamtejszym rynku pick-upa Tundra.

Bush w Tundrze

"Wersja Prezydencka", bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, jest jedynym w swoim rodzaju pojazdem. Nadwozie pokryte lakierem koloru "salsa red" skrywa luksusowe wnętrze, wyściełane skórą "brąz piasku" z akcentami koloru ostryg, na których w honorze dla prezydenta naniesiono emblemat "W".

Ciężarówka toczy się na 20-calowych, chromowanych kołach, a pomiędzy osiami nadwozie przyozdabiają panele z polerowanej stali nierdzewnej. Z tego materiału wykonano również końcówki układu wydechowego. Tak wykonane auto z pewnością będzie atrakcją na uroczystej gali wydanej przez stowarzyszenie Teksańczyków (rodzinny stan Busha) w Waszyngtonie (rezydencja prezydentów USA).
 
Takie działania nie są jedynymi, jakie japoński producent wdraża w USA. Toyota wspiera władze i różne organizacje w stanach Kentucky, Indiana i Texas - we wszystkich trzech ma zlokalizowane swoje zakłady produkcyjne. Wytwarza się w nich odpowiednio modele Camry / Avalon, Tundra / Sequoia / Sienna i Tundra od 2006 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Rzadki Lexus LX 570 trafił do Polski
Lexus LX 570 to największy SUV japońskiej marki. Do Polski trafiła właśnie limitowana edycja 50 egzemplarzy.