mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > C3 City Park

C3 City Park

Pokazowy model C3 City Park prezentuje rozwiązanie zapewniające jeszcze spokojniejsze i bardziej komfortowe użytkowanie samochodu w warunkach miejskich.

C3 City Park

Oferowany jest system wspomagania parkowania ułatwiający manewrowanie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, które sprawiają kierowcom najwięcej trudności.

Nowa technologia, która została już sprawdzona w modelu C3 1.4i z 5-przełożeniową skrzynią mechaniczną w wersji Exclusive, umożliwia:
- szukanie miejsca postojowego między dwoma zaparkowanymi samochodami. Mechanizm sprawdza odległość między dwoma zaparkowanymi autami i informuje kierowcę o możliwości wykonania manewru.
- półautomatyczne wspomaganie manewru. Samochód automatycznie dobiera kąt skrętu kół, uwzględniając aktualną pozycję oraz pojazdy lub inne elementy w otoczeniu wyznaczające dostępną przestrzeń do parkowania. System pełni rolę "pilota", udzielając wskazówek kierowcy przy wykonywaniu manewru.

Kierowca uruchamia system detekcji miejsca (z prawej strony automatycznie, z lewej strony za pomocą kierunkowskazu) przyciskiem umieszczonym w centralnym panelu. System detekcji, który działa przy prędkości poniżej 25 km/h, składa się z trzech czujników odległości, umożliwiających precyzyjną lokalizację znajdujących się w pobliżu przeszkód.

Po sprawdzeniu, czy miejsce parkingowe zapewnia wystarczającą przestrzeń manewrową, zostaje uruchomiony sygnał dźwiękowy. W tym momencie, po zatrzymaniu pojazdu, kierowca może wybrać funkcję wspomagania manewru parkowania i rozpocząć manewr. W pełni zwolniony z manewrowania kierownicą prowadzący ogranicza się do jazdy do przodu lub do tyłu, zgodnie z wizualnymi lub dźwiękowymi wskazówkami, które otrzymuje. Automatyczny ruch obrotowy kierownicą jest ciągły i dostosowany do ruchów samochodu.

System może zostać wyłączony w dowolnym momencie, na przykład poprzez chwyt za kierownicę, jeżeli kierowca zechce przejąć kierowanie samochodem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C3
Citroen C3
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C3 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C3

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zadeklarował kilka dni temu, że ostatni odcinek trasy ekspresowej S3 powstanie do 2023 roku. Chodzi o fragment, który połączy Bolków z czeską granicą w Lubawce.