mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie

Po raz kolejny przesuwa się data wdrożenia systemu CEPiK 2.0. Nowy rejestr pojazdów i kierowców miał być uruchomiony 1 stycznia 2017, ale pojawi się nie prędzej jak w połowie 2018 roku.

CEPiK 2.0 - kolejne opóźnienie
Podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów po raz kolejny zaktualizowano datę wdrożenia systemu CEPiK 2.0. Pierwsze dwa terminy mówiły o styczniu 2016 roku i 2017 roku. Najbardziej aktualna wersja to 4 czerwca 2018 roku.

Nowy CEPiK jest sporym przedsięwzięciem i wymaga ogromnych nakładów pracy. Wdrożenie tego systemu pochłonęło już ponad 150 mln zł z budżetu państwa. System pozwoli usprawnić obsługę kierowców przez takie organy jak policja, sądy, szkoły jazdy, stacje kontroli pojazdów, ośrodki egzaminowania, a także starostwa. Dzięki temu będzie możliwe sprawdzanie jakości kształcenia w szkołach jazdy, szybkiego weryfikowania uprawnień kierowców, a także skutecznego powiadamiania kierowców i właścicieli samochodów o ważnych terminach związanych z upływem ważności dokumentów.

Wraz z nadejściem nowego systemu czeka nas również zmiana przepisów na dużo bardziej rygorystyczne. Ustawodawcy przewidzieli więcej obostrzeń w stosunku do młodych kierowców, którzy będą musieli przechodzić okres próbny związany z ograniczeniami prędkości, a także koniecznością zaliczenia dodatkowych kursów doszkalających.
Tematy w artykule: prawo jazdy CEPiK

Podobne wiadomości:

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu

Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz...

Finanse i prawo 2018-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
Lexus CT nowej generacji za dwa lata
W ofercie Lexusa w USA hybrydowego hatchbacka CT 200h zastępuje nowy miejski crossover UX. Jednak popularny Lexus CT pozostaje w europejskiej ofercie firmy. Jak powiedział szef europejskiego oddziału koncernu Pascal Ruch, na rynku jest miejsce dla obu modeli, a nowej generacji CT można się spodziewać za dwa lata.