mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > CRT: "Bracia B" znów najszybsi

CRT: "Bracia B" znów najszybsi

Po czeskim Rajdzie Bohemia Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zawitały na Podkarpacie, gdzie rozegrano ich piątą rundę – 19. Rajd Rzeszowski. Cykl Citroën Racing Trophy wystartował po raz kolejny w międzynarodowej obsadzie, ale w wynikach zabrakło niespodzianek i piąty rajd z rzędu padł łupem braci Michała i Grzegorza Bębenków.

CRT:
Dominacja rodzinnej załogi z Bochni w klasie R i Citroën Racing Trophy Polska nie podlega w tym sezonie dyskusji. Jak dotąd nikt nie był w stanie ich pokonać, a na samym Rajdzie Rzeszowskim wygrali oni dziesięć z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych, dystansując kolejnego zawodnika w klasie R o ponad minutę. W stawce siedemdziesięciu załóg Bębenkowie zajęli doskonałe dziesiąte miejsce, nie mając sobie równych wśród samochodów z napędem na jedną oś.

Nie pomylili się ci, którzy przewidywali że piąty raz z rzędu i drugie miejsce zostanie obsadzone przez tę samą załogę. Jan Chmielewski z Robertem Hundlą ostro walczyli od tę pozycję do samego końca rajdu, o czym świadczy wygrania w CRT na ostatnim odcinku specjalnym. Po serii pechowych rajdów na podium Pucharu zawitali obrońcy mistrzowskich tytułów, Tomaszowie - Porębski i Spurek. Oni również zdołali zapisać na swoje konto jeden oes, a do drugiego miejsca zabrakło im niecałych siedemnastu sekund. Punkty za czwarte miejsce w CRTP i piąte w klasie R zainkasował w Rzeszowie Tomasz Gryc pilotowany przez Michała Kuśnierza. Warszawianin awansował w ten sposób na trzecią pozycję w klasyfikacji sezonu.

Kolejno piąta i szósta pozycja przypadła w udziale dwóm zagranicznym załogom klasyfikowanym w Citroën Racing Trophy Polska. Szybszy byli Węgrzy Zoltan Bessenyey i Gyorgy Papp, niecałą minutę przez francuską parą Lauren Viana/Izabelle Galmiche.

Powiedzieli na mecie:
Michał Bębenek (1 miejsce): Rajd był dla nas bardzo udany, wygraliśmy oba dni rywalizacji grupie R oraz w Pucharze Citroëna. Samochód był niezawodny i wspaniale ustawiony, do tego dopisała pogoda, więc nie ma na co narzekać. Myślę że na tym rajdzie pokazaliśmy konkurencji jak szybko można jechać Citroënem C2-R2 Max.

Jan Chmielewski (2 miejsce): Cieszę się, że jesteśmy na mecie bez żadnych przygód. Miałem małą tremę, bo w Rzeszowskim startowałem wcześniej tylko raz w 2008 roku. Trasa jest wymarzona dla osiek i jazda naszym Citroënem była ogromną przyjemnością. Samochód spisywał się wspaniale, bez najmniejszego problemu.

Tomasz Porębski (3 miejsce): Nie poszło nam na Rajdzie Rzeszowskim tak dobrze jak w ubiegłym roku, ale trzeba przyznać że przez przygody na początku sezonu i opuszczony Rajd Bohemia trochę się rajdowo zasiedzieliśmy. W Rzeszowie ważna była dobra znajomość trasy, a jako, że my tak na poważnie jechaliśmy tutaj dopiero drugi raz, jestem w miarę zadowolony.

Wyniki w klasyfikacji CRT:
1. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek
2. Jan Chmielewski/Robert Hundla +1:35,4
3. Tomasz Porębski/Tomasz Spurek +1:52,2
4. Tomasz Gryc/Michał Kuśnierz +3:28,0
5. Zoltan Bessenyey/Gyorgy Papp +4:35,5
6. Lauren Viana/Izabelle Galmiche +5:30,3
7. Marcin Dobrowolski/Michał Dobrowolski +6:57,1
8. Tomasz Żerebecki/Ewa Rybko +15:29,7 (SR)

Podobne wiadomości:

Nowy zawodnik Citroen Racing

Nowy zawodnik Citroen Racing

Aktualności 2011-12-19

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.