mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > CRT: "Bracia B" znów najszybsi

CRT: "Bracia B" znów najszybsi

Po czeskim Rajdzie Bohemia Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zawitały na Podkarpacie, gdzie rozegrano ich piątą rundę – 19. Rajd Rzeszowski. Cykl Citroën Racing Trophy wystartował po raz kolejny w międzynarodowej obsadzie, ale w wynikach zabrakło niespodzianek i piąty rajd z rzędu padł łupem braci Michała i Grzegorza Bębenków.

CRT:
Dominacja rodzinnej załogi z Bochni w klasie R i Citroën Racing Trophy Polska nie podlega w tym sezonie dyskusji. Jak dotąd nikt nie był w stanie ich pokonać, a na samym Rajdzie Rzeszowskim wygrali oni dziesięć z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych, dystansując kolejnego zawodnika w klasie R o ponad minutę. W stawce siedemdziesięciu załóg Bębenkowie zajęli doskonałe dziesiąte miejsce, nie mając sobie równych wśród samochodów z napędem na jedną oś.

Nie pomylili się ci, którzy przewidywali że piąty raz z rzędu i drugie miejsce zostanie obsadzone przez tę samą załogę. Jan Chmielewski z Robertem Hundlą ostro walczyli od tę pozycję do samego końca rajdu, o czym świadczy wygrania w CRT na ostatnim odcinku specjalnym. Po serii pechowych rajdów na podium Pucharu zawitali obrońcy mistrzowskich tytułów, Tomaszowie - Porębski i Spurek. Oni również zdołali zapisać na swoje konto jeden oes, a do drugiego miejsca zabrakło im niecałych siedemnastu sekund. Punkty za czwarte miejsce w CRTP i piąte w klasie R zainkasował w Rzeszowie Tomasz Gryc pilotowany przez Michała Kuśnierza. Warszawianin awansował w ten sposób na trzecią pozycję w klasyfikacji sezonu.

Kolejno piąta i szósta pozycja przypadła w udziale dwóm zagranicznym załogom klasyfikowanym w Citroën Racing Trophy Polska. Szybszy byli Węgrzy Zoltan Bessenyey i Gyorgy Papp, niecałą minutę przez francuską parą Lauren Viana/Izabelle Galmiche.

Powiedzieli na mecie:
Michał Bębenek (1 miejsce): Rajd był dla nas bardzo udany, wygraliśmy oba dni rywalizacji grupie R oraz w Pucharze Citroëna. Samochód był niezawodny i wspaniale ustawiony, do tego dopisała pogoda, więc nie ma na co narzekać. Myślę że na tym rajdzie pokazaliśmy konkurencji jak szybko można jechać Citroënem C2-R2 Max.

Jan Chmielewski (2 miejsce): Cieszę się, że jesteśmy na mecie bez żadnych przygód. Miałem małą tremę, bo w Rzeszowskim startowałem wcześniej tylko raz w 2008 roku. Trasa jest wymarzona dla osiek i jazda naszym Citroënem była ogromną przyjemnością. Samochód spisywał się wspaniale, bez najmniejszego problemu.

Tomasz Porębski (3 miejsce): Nie poszło nam na Rajdzie Rzeszowskim tak dobrze jak w ubiegłym roku, ale trzeba przyznać że przez przygody na początku sezonu i opuszczony Rajd Bohemia trochę się rajdowo zasiedzieliśmy. W Rzeszowie ważna była dobra znajomość trasy, a jako, że my tak na poważnie jechaliśmy tutaj dopiero drugi raz, jestem w miarę zadowolony.

Wyniki w klasyfikacji CRT:
1. Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek
2. Jan Chmielewski/Robert Hundla +1:35,4
3. Tomasz Porębski/Tomasz Spurek +1:52,2
4. Tomasz Gryc/Michał Kuśnierz +3:28,0
5. Zoltan Bessenyey/Gyorgy Papp +4:35,5
6. Lauren Viana/Izabelle Galmiche +5:30,3
7. Marcin Dobrowolski/Michał Dobrowolski +6:57,1
8. Tomasz Żerebecki/Ewa Rybko +15:29,7 (SR)

Podobne wiadomości:

Nowy zawodnik Citroen Racing

Nowy zawodnik Citroen Racing

Aktualności 2011-12-19

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.