mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac Ala Capone na aukcji

Cadillac Ala Capone na aukcji

Al Capone to legenda świata przestępczego. Człowiek, który w historii zapisał się jako jeden z najpotężniejszych przywódców mafii. Wielu uznaje go nie tylko za oszusta podatkowego i handlarza nielegalnym alkoholem ale i filantropa. Jeśli chcesz być jak Al Capowe weź udział w aukcji.

Cadillac Ala Capone na aukcji
28 lipca podczas RM Auction w Playmouth zostanie zlicytowany wyjątkowy Cadillac z roku 1928, którego właścicielem był Al Capone. Opancerzony samochód został sprzedany sześć lat temu za kwotę ok. 2 114 000 zł. Teraz auto ponownie trafia na aukcję.

1928 Cadillac V-8 Town Sedan charakteryzuje się opancerzonymi szybami o szerokości 1 cala. Tylna szyba jest uchylna, by ochroniarz ze środka mógł ostrzelać wrogi samochód. Auto zachowało część stalowych płatów służących do opancerzenia auta, ważących ok. 1360 kg, ale większość została z niego usunięta gdy auto zostało po raz pierwszy odrestaurowane 50 lat temu.

Do tej pory większość swojego życia auto spędziło w muzeach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz w Smoky Mountain Car Museum w Tennessee. W 2006 roku auto kupił kolekcjoner John O'Quinn, który zmarł w 2009 roku. Teraz osoby reprezentujące jego interesy sprzedają samochód.

RM Auction szacuje, że auto osiągnie cenę pomiędzy 300 tys. a 500 tys. dolarów pomimo, że w 2010 roku nie udało się sprzedać auta za kwotę 355 tys. dolarów. Jednak teraz pojawiły się nowe informacje dotyczące historii auta. Po tym jak opuścił on ręce Ala Capone i trafił do agenta z Chicago, który sprzedał go w 1932 roku. Ten fakt może sprawić, że potencjalni klienci nie będą obawiać się, że kupują kota w worku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac aukcja

Podobne wiadomości:

Ferrari 335 Sport Scaglietti - rekord pobity!

Ferrari 335 Sport Scaglietti - rekord pobity!

Samochody luksusowe 2016-02-08

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando