mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac Ala Capone na aukcji

Cadillac Ala Capone na aukcji

Al Capone to legenda świata przestępczego. Człowiek, który w historii zapisał się jako jeden z najpotężniejszych przywódców mafii. Wielu uznaje go nie tylko za oszusta podatkowego i handlarza nielegalnym alkoholem ale i filantropa. Jeśli chcesz być jak Al Capowe weź udział w aukcji.

Cadillac Ala Capone na aukcji
28 lipca podczas RM Auction w Playmouth zostanie zlicytowany wyjątkowy Cadillac z roku 1928, którego właścicielem był Al Capone. Opancerzony samochód został sprzedany sześć lat temu za kwotę ok. 2 114 000 zł. Teraz auto ponownie trafia na aukcję.

1928 Cadillac V-8 Town Sedan charakteryzuje się opancerzonymi szybami o szerokości 1 cala. Tylna szyba jest uchylna, by ochroniarz ze środka mógł ostrzelać wrogi samochód. Auto zachowało część stalowych płatów służących do opancerzenia auta, ważących ok. 1360 kg, ale większość została z niego usunięta gdy auto zostało po raz pierwszy odrestaurowane 50 lat temu.

Do tej pory większość swojego życia auto spędziło w muzeach w Wielkiej Brytanii, Kanadzie oraz w Smoky Mountain Car Museum w Tennessee. W 2006 roku auto kupił kolekcjoner John O'Quinn, który zmarł w 2009 roku. Teraz osoby reprezentujące jego interesy sprzedają samochód.

RM Auction szacuje, że auto osiągnie cenę pomiędzy 300 tys. a 500 tys. dolarów pomimo, że w 2010 roku nie udało się sprzedać auta za kwotę 355 tys. dolarów. Jednak teraz pojawiły się nowe informacje dotyczące historii auta. Po tym jak opuścił on ręce Ala Capone i trafił do agenta z Chicago, który sprzedał go w 1932 roku. Ten fakt może sprawić, że potencjalni klienci nie będą obawiać się, że kupują kota w worku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac aukcja

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Porsche 917 na aukcji

Porsche 917 na aukcji

Samochody luksusowe 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.