mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac BLS najlepszym autem na...zimę

Cadillac BLS najlepszym autem na...zimę

Cadillac BLS zdobył tytuł "Samochodu Zimy 2007" (Winter Car 2007) po prestiżowym zwycięstwie w jednym z najtrudniejszych europejskich samochodowych testów zimowych na drogach Finlandii.

Cadillac  BLS  najlepszym  autem  na...zimę

Luksusowy sedan marki Cadillac przeszedł przez trudy testu wraz z dwudziestoma innymi, najnowszymi modelami wprowadzonymi na rynek w minionym roku. Wyniki "TM Winter Test" magazynu Tekniikan Maailma są powszechnie uznawane przez klientów i firmy branży samochodowej, szczególnie że Finlandia znana jest z najcięższych zimowych warunków klimatycznych w Europie. Na arktycznej północy Finlandii temperatury spadające poniżej trzydziestu stopni Celsjusza są zjawiskiem normalnym. A opon zimowych używa się tu przez wiele długich miesięcy.      
 
Oczekiwania wobec uczestników porównania zostały określone jako: "zdolność do możliwie bezpiecznego dotarcia do celu, w warunkach maksymalnego komfortu podróżujących, przez rzadko zaludnione, zimne i ciemne tereny".    
 
Test drogowy polega na przejeździe samochodami ze stolicy Finlandii, Helsinek, na znany tor Ivalo na północy kraju, a także na próbach przeprowadzanych na długich odcinkach szos pokrytych śniegiem. BLS zwyciężył w kategoriach takich jak stabilność kierunkowa podczas jazdy i hamowania na śliskiej nawierzchni, przyczepność w trakcie ruszania na wzniesieniach, efektywność oświetlenia reflektorów przednich, zdolność do ogrzania wnętrza do temperatury 15 stopni w czasie krótszym niż 10 minut podczas mrozów.   
 
Zobacz więcej o modelu Cadillac BLS
 
Zobacz galerię zdjęć Cadillaca BLS
 
Czytaj także:

Cadillac CTS z dieslem (2007-01-24)

Cadillac BLS i SRX w wersji Executive (2006-11-29)

 
 
 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac BLS Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac BLS

Podobne wiadomości:

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

~ALESSIA 2007-04-02

NO, SUPER BRYKA NA NASZE NIEODśNIEżONE SZUTRY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.