mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac BLS najlepszym autem na...zimę

Cadillac BLS najlepszym autem na...zimę

Cadillac BLS zdobył tytuł "Samochodu Zimy 2007" (Winter Car 2007) po prestiżowym zwycięstwie w jednym z najtrudniejszych europejskich samochodowych testów zimowych na drogach Finlandii.

Cadillac  BLS  najlepszym  autem  na...zimę

Luksusowy sedan marki Cadillac przeszedł przez trudy testu wraz z dwudziestoma innymi, najnowszymi modelami wprowadzonymi na rynek w minionym roku. Wyniki "TM Winter Test" magazynu Tekniikan Maailma są powszechnie uznawane przez klientów i firmy branży samochodowej, szczególnie że Finlandia znana jest z najcięższych zimowych warunków klimatycznych w Europie. Na arktycznej północy Finlandii temperatury spadające poniżej trzydziestu stopni Celsjusza są zjawiskiem normalnym. A opon zimowych używa się tu przez wiele długich miesięcy.      
 
Oczekiwania wobec uczestników porównania zostały określone jako: "zdolność do możliwie bezpiecznego dotarcia do celu, w warunkach maksymalnego komfortu podróżujących, przez rzadko zaludnione, zimne i ciemne tereny".    
 
Test drogowy polega na przejeździe samochodami ze stolicy Finlandii, Helsinek, na znany tor Ivalo na północy kraju, a także na próbach przeprowadzanych na długich odcinkach szos pokrytych śniegiem. BLS zwyciężył w kategoriach takich jak stabilność kierunkowa podczas jazdy i hamowania na śliskiej nawierzchni, przyczepność w trakcie ruszania na wzniesieniach, efektywność oświetlenia reflektorów przednich, zdolność do ogrzania wnętrza do temperatury 15 stopni w czasie krótszym niż 10 minut podczas mrozów.   
 
Zobacz więcej o modelu Cadillac BLS
 
Zobacz galerię zdjęć Cadillaca BLS
 
Czytaj także:

Cadillac CTS z dieslem (2007-01-24)

Cadillac BLS i SRX w wersji Executive (2006-11-29)

 
 
 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac BLS Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac BLS

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~ALESSIA 2007-04-02

NO, SUPER BRYKA NA NASZE NIEODśNIEżONE SZUTRY

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech