mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac XLR do lamusa

Cadillac XLR do lamusa

Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu w tym roku produkcji Hondy S2000. Dziś mamy kolejną niezbyt ciekawą informację dla miłośników aut z otwieranym dachem. General Motors zadecydował właśnie, iż 2009 rok będzie ostatnim rokiem produkcji Cadillaca XLR.

Cadillac XLR do lamusa

Jak podaje branżowy serwis Automotive News, rocznik modelowy 2009 modelu XLR będzie ostatnim, jaki pojawił się w sprzedaży. General Motors nie planuje wprowadzenia na rynek nowej generacji tego roadstera, zaś rolę jego spadkobiercy, choć w pewnym stopniu, ma przejąć Cadillac CTS coupe, który na rynku pojawi się w drugim kwartale 2010 roku.

Według rzecznika amerykańskiej marki, Joanne Krell, decyzja ta nie jest następstwem kryzysu gospodarczego oraz chęcią wycofania z produkcji mało oszczędnego modelu. Po prostu nadszedł już czas na zmiany.

Cadillac XLR zadebiutował w 2003 roku na wystawie w Detroit i bazował na koncepcyjnym modelu Evoq z 1999 roku. XLR produkowany jest w fabryce w Bowling Green razem z Corvettą, z którą dzieli również platformę podłogową.

Z pewnością spory wpływ na rozstanie się z XLR-em miały też dość słabe wyniki sprzedaży. Według planów roczna sprzedaż miała wynosić ok. 6.000 egzemplarzy, a tymczasem w rekordowym 2005 roku wyniosła zaledwie 3.730 sztuk. W ubiegłym roku wynik ten skurczył się do 1.250 aut, co było o 28,6% gorszym rezultatem niż w 2007 roku.

Zastępujący niejako XLR-a, CTS coupe będzie miał tę przewagę, iż po pierwsze pomieści o dwie osoby więcej, a po drugie będzie też sporo tańszy. Ceny XLR zaczynają się bowiem od ok. 87 tys. USD, a przewidywana cena za CTS coupe będzie niższa niż 40 tys. USD. I tylko szkoda tej jazdy pod gołym niebem...

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac XLR Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac XLR

Podobne wiadomości:

Converj Concept – od Cadillaca

auto motor i sport 0000-00-00

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.