mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac bez sukcesów w Europie

Cadillac bez sukcesów w Europie

Znacznie poniżej oczekiwań wypada sprzedaż w Europie amerykańskich samochodów marki Cadillac. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy bieżącego roku należącemu do koncernu General Motors producentowi udało się sprzedać na Starym Kontynencie zaledwie 2000 aut.

Cadillac bez sukcesów w Europie

”Nie pozostaje nam nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość” – tłumaczy ten słaby wynik szef europejskiego oddziału Cadillac-a, Gerard Jansen. „W Europie Cadillac wciąż przyrównywany jest do stereotypu amerykańskiego, paliwożernego samochodu. Zmiana wizerunku marki to wielkie wyzwanie” – dodaje.

W stosunku do Europy Cadillac ma bardzo ambitne plany. Do 2010 roku marka wchodząca w skład giganta samochodowego, koncern General Motors, zamierza sprzedawać na Starym Kontynencie blisko 200 000 aut rocznie.  Liczba pokaźna ale czy realna kiedy popatrzy się na faktyczne dane sprzedaży?

Na początku 2006 roku Cadillac wprowadził do sprzedaży w Europie model klasy średniej BLS. Do końca sierpnia w całej Europie ten samochód nabyło zaledwie 820 klientów. W jednym z najbardziej wyczulonych na wszelkie zmiany na rynku samochodowym kraju, Niemczech, według statystyk głównego urzędu rejestracyjnego sprzedano tylko 128 sztuk modelu BLS, mimo że auto zbudowane jest z części i komponentów zapożyczonych między innymi od Opla Vectry.

Zobacz TEST mojeauto.pl modelu Cadillac CTS

Czytaj także:

Amerykańskie Coupe 2006-05-10

Cadillac BLS już w Polsce 2006-04-11

Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac BLS Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac Cadillac BLS

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Komentuj:

~radzio 2006-10-17

ale jak patzre na BLS-a to jakos wciaż widze auto amerykanskie, chodzi mi o wyglad zewnetrzny, wnetrze, nie jezdzilem, wiec nie wiem jak z resztą, ale dla mnie wciąż AMERYKANIN

~Paweł 2006-10-17

No BLS wg mnie jest przygotowany do Europy - tylko jednak jego podstawa (Vectra czy ewentualnie SAAB 9-3, jak ktos woli) - jest gorsza od A4, trójki czy też C-klasy.

~henio 2006-10-17

niestety są zbyt amerykańskie, choć to zapewne fajne auta. Aby odniesć sukces musieliby pojść drogą np. marki Dodge ktora przygotowała modele specjalne na rynek europejski, jak Calliber

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando