mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Zarząd luksusowej marki z szeregów koncernu General Motors chce autonomii. W ciągu najbliższych dwóch lat Cadillac może stać się osobną firmą, niezależną od giganta z Detroit.

Cadillac oddzieli się od General Motors
General Motors to obecnie trzeci największy koncern samochodowy na świecie. Po półroczu wyprzedza go tylko Volkswagen oraz Toyota. Jednak to wielkie przedsiębiorstwo przez ostatnie lata przechodziło przez spory kryzys i straciło w międzyczasie kilka znaczących dla amerykańskiej motoryzacji firm. Daewoo, Hummer, Oldsmobile, Pontiac i Saturn - te marki zostały już przez GM zlikwidowane. Możliwe, że redukcja oferty pójdzie dalej i także Cadillac wypadnie z koncernu, ale tylko po to, by zostać autonomicznym przedsiębiorstwem.

Słynny producent luksusowych wozów ma oddzielić się od giganta z Detroit już w 2017 roku. Cadillac będzie współpracował z dotychczasową firmą-matką, ale marketing i finanse będą prowadzone zupełnie oddzielnie. Nawet siedziba firmy ma zostać zmieniona. Po ponad 110 latach nastąpią przenosiny z Detroit na nowojorski Manhattan. Plany rozwinięcia marki zakładają także wprowadzenie nowych modeli: obok klasycznych limuzyn będą to nowe SUVy, auto elektryczne i samochody o napędzie hybrydowym typu plug-in. Do 2020 roku Cadillac zamierza podwoić sprzedaż aut, osiągając pułap 500 000 sztuk rocznie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Cadillac
Tematy w artykule: Cadillac General Motors GM

Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech
Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech
Spółka Solaris, producent autobusów z Bolechowa, pozyskała zamówienia na dostawę 22 autobusów elektrycznych do Włoch. Część z nich trafi do firmy ATB z Bergamo, a drugą część zamówił przewoźnik ATM z Mediolanu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech