Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cadillac rozpoczyna natarcie

Cadillac rozpoczyna natarcie

Amerykańska ikona motoryzacji ma w planach rozszerzenie swojej gamy modelowej tak, by móc mocniej konkurować z niemieckimi producentami aut, którzy przewodzą w większości segmentów.

Cadillac rozpoczyna natarcie
Wkrótce na rynku zadebiutują model ATS oraz XTS, które nie będą jedynym orężem w walce o klientów z niemiecką konkurencją. Te auta to zapowiedź szerszej gamy modelowej. Cadillac zamierza iść na wymianę ciosów z niemieckimi producentami.

Nowe modele mają pojawić się w przeciągu trzech lat. Do gamy modelowej dołączą m.in. następca Cadillaca Escalade'a oraz model CTS, który ma być jeszcze lepszym rywalem m.in. dla BMW Serii 5. Amerykański producent zamierza również zaprezentować kompaktowego crossovera sygnowanego nazwą SRX. Pojawić mają się również konkurencyjne modele zarówno dla BMW X1 jak i Audi A3.

Pierwsze z tych aut może trafić do produkcji w 2014 roku. Cadillac ambitnie podchodzi do walki, ale tak jak w wadze ciężkiej nie ma mocnych na braci Kliczko, tak w wielu segmentach motoryzacji nie łatwo będzie znokautować niemieckich producentów. Może jednak amerykańskiemu producentowi aut uda się dla siebie wygrać kilka rund. Czas pokaże. 

Podobne wiadomości:

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Komentuj:

~op 2012-08-29

Caddy ma fajne wozki, ale przynajmniej w Europie klienci sa przyzwyczajeni do niemieckich marek luksusowych (segmentu premium). Wiec nie bedzie latwo. W Europie wozy amerykanskie zawsze sprzedawaly sie opornie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Jazda na suwak będzie obowiązkowa w 2018 r.
Obecnie jest to jedynie zalecenie, ale już niebawem może stać się obowiązkiem. Ministerstwo Infrastruktury chce, żeby kierowcy na zwężeniach drogi jechali na suwak. Nowe przepisy mogą wejść w życie już za dwa lata.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj