mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Cała produkcja Ibizy znowu w Martorell

Cała produkcja Ibizy znowu w Martorell

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym wewnątrz Grupy Volkswagen, począwszy od czerwca 2005 roku, zakłady SEAT-a w Martorell będą odpowiadać za całość produkcji modelu Ibiza.

Cała produkcja Ibizy znowu w Martorell

We wrześniu 2002 roku podjęto decyzję o przeniesieniu 10% produkcji modelu Ibiza (około 20.000 egzemplarzy rocznie) do zakładów Volkswagena w Bratysławie, z uwagi na brak, w zakładach w Martorell, niezbędnej elastyczności, aby podołać dodatkowej produkcji najbardziej sztandarowego i najlepiej sprzedającego się modelu w ofercie SEAT-a.

Jednak podpisanie w czerwcu bieżącego roku, pomiędzy zarządem SEAT-a a najbardziej reprezentatywnymi związkami zawodowymi (UGT i CC.OO.), nowego układu zbiorowego, wytworzyło w firmie nową, bardziej korzystną sytuację, bowiem osiągnięto nową koncepcję organizacji pracy i stosunków z załogą. W tym nowym kontekście, Grupa Volkswagen zadecydowała o ponownym przeniesieniu, począwszy od czerwca 2005 roku, obecnej produkcji modelu Ibiza z Bratysławy do zakładów w Martorell. Decyzję tę postawił sobie za cel zarówno zarząd SEAT-a  jak i związki zawodowe.

Prezes SEAT-a, Andreas Schleef, wyraził zadowolenie pracowników z decyzji, "w której kluczową rolę odegrała elastyczność uzgodniona w nowym układzie zbiorowym". Dodał także, że obecna sytuacja firmy, całkowicie pochłoniętej kreowaniem "nowego SEAT-a", "jest zasadniczo odmienna niż przed dwoma laty", zarówno w dziedzinie zatrudnienia jak i produktów.

Zakłady w Martorell obecnie produkują dziennie około 2.000 egzemplarzy modeli Altea, Ibiza, Cordoba, Leon, a także nowego Toledo zaprezentowanego ostatnio na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu.

To właśnie w Paryżu, w roku 1984, miała miejsce prezentacja pierwszego SEAT-a Ibiza. W ciągu 20-letniej obecności na rynku, wyprodukowano i sprzedano przeszło 3.300.000 egzemplarzy tego modelu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.