mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Caliber w opałach

Caliber w opałach

Problemy dotyczące produkcji nadwozia dotykają nowego modelu Dodge Caliber. Nowoczesna fabryka Chryslera posiada usterkę, która skutecznie spowalnia montaż samochodu, wobec czego zapotrzebowanie klientów przekracza możliwości produkcyjne.

Caliber w opałach

Kilka maszyn z grupy 780 sztuk, które zostały dostarczone przez szwedzką firmę ABB Ltd., odpowiedzialnych za zgrzewanie elementów nadwozia, zderza się co jakiś czas ze sobą z niewyjaśnionych powodów. Działanie to zatrzymuje pracę na linii montażowej od kilku minut do nawet godziny, w efekcie opóźniając zmianę. Błędy podczas produkcji efektywnie spowalniają dostawę samochodów do dilerów, którzy potrzebują jak najwięcej egzemplarzy, z powodu niesłabnącej popularności samochodu.

Dowiedz się więcej na temat modelu Dodge Caliber

Chrysler wydał w zeszłym roku 419 milionów dolarów na modernizację fabryki. Została ona przystosowana do produkcji nowych samochodów, po tym jak wycofano ze sprzedaży model Dodge Neon. Poza wspomnianym Calibrem produkowany jest tam jeszcze Jeep Compass, a pod koniec tego roku do zestawienia dojdzie Jeep Patrol. Obecnie montuje się tam dziennie około 800 egzemplarzy samochodów, czyli o ponad 250 sztuk mniej niż zakładano. Minimum, które fabryka musi wyprodukować do końca roku wynosi 170-180 tysięcy egzemplarzy modelu Caliber. Jeżeli liczba ta nie zostanie osiągnięta, najprawdopodobniej producent odniesie z tego powodu poważne straty.

Czytaj także:

Bezpieczny Dodge Caliber (2006-07-19)

Dodge w Polsce (2006-06-22)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Caliber Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Caliber

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.