mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camaro dla Europy?

Camaro dla Europy?

Europejski oddział marki Chevrolet poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem sportowego coupe o nazwie Camaro na rynek europejski, po tym jak w zeszłym miesiącu potwierdzono informację, że niebawem pojawi się wersja produkcyjna samochodu.

Camaro dla Europy?

Po potwierdzeniu informacji o tym, że model otrzymał 'zielone światło' i niedługo wejdzie do masowej produkcji, władze koncernu rozważają możliwość wprowadzenia samochodu na Stary Kontynent, gdzie Chevrolet Europe zajmuje się importem oraz sprzedażą modeli tej marki. Jak do tej pory Camaro nie był jeszcze prezentowany poza oceanem. Zaprezentowano go po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Detroit.

Wayne Brannon, dyrektor wykonawczy Chevrolet Europe poinformował podczas konferencji prasowej o tym, że chciałby aby ten samochód dołączył do europejskiej stawki tej marki. Dodał także, że jeżeli taka decyzja zostanie zaakceptowana, samochód będzie musiał generować odpowiednie profity. Zanim to jednak nastąpi, analizowanych będzie bardzo dużo czynników. Brannon poinformował także o tym, że decyzja zostanie podjęta w możliwie szybkim terminie, przypuszczalnie nawet w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Do europejskiego oddziału Chevroleta wpłynęły już pozytywne reakcje zarówno od klientów jak też i dilerów samochodowych. Jednakże oczekiwania co do sprzedaży nie powinny być zbytnio wygórowane, gdyż samochody typu 'muscle car' nie były nigdy głównymi rozgrywającymi na tym rynku.

Czytaj także:

Camaro z Kanady (2006-08-22)

Zielone światło dla Camaro (2006-08-11)

100 tysięcy Camaro rocznie (2006-05-15)


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

~kudlaty 2006-10-23

moze jest ajkas lista w polsce na zamowienie nowego camaro??

~alek 2006-09-12

corvette...

~peter 2006-09-11

ciekawe jakiego bedzie mial konkurenta? ja nie mam jednak propozycji ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.