mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camaro jak z filmu

Camaro jak z filmu

Przy okazji światowej premiery filmu "Transformers: Dark of the Moon" Chevrolet przygotował specjalną edycję modelu Camaro o nazwie Transformers 2012, która będzie nawiązywać bezpośrednio do roli Autobota "Bumblebee", jaką w tym filmie zagra sportowy Chevrolet.

Camaro jak z filmu
Chevrolet Camaro piątej generacji ponownie wcieli się w rolę Autobota "Bumblebee" w filmie "Transformers: Dark of the Moon", który wszedł na ekrany na całym świecie 28 czerwca. Aby to uczcić, Chevrolet wprowadza specjalną edycję Camaro Coupe Transformers 2012 dla fanów Bumblebee w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Europie, Południowej Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Camaro piątej generacji zagrało wcześniej rolę Bumblebee w filmie "Transformers" z 2007 roku oraz w 2009 roku w filmie "Transformers: Zemsta Upadłych". W sumie na te dwa filmy sprzedano bilety o wartości 1,5 miliarda dolarów i pomogły one nie tylko ponownie wprowadzić Camaro na rynek po siedmioletniej przerwie w sprzedaży, ale również stać się najlepiej sprzedającym się sportowym samochodem w Ameryce i jednym z najbardziej znanych samochodów na całym świecie.

W 2010 roku Camaro objął prowadzenie na amerykańskim rynku samochodów sportowych, wyprzedzając Forda Mustanga po raz pierwszy od 24 lat. W 2011 roku Camaro nadal prowadzi w segmencie, wspomagany przez wprowadzoną na rynek wersję kabriolet. Od początku roku sprzedano 40.275 egzemplarzy Camaro, a w tym samym czasie Mustang osiągnął sprzedaż na poziomie o 10 tys. sztuk niższą.

Spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży, dzięki wprowadzeniu w Ameryce Północnej na początku przyszłego roku Camaro ZL1, wyposażonego w silnik o mocy 550 KM, a także modeli limitowanych edycji, takich jak specjalna edycja Transformers.

Seria specjalna Transformers 2012 będzie oferowana w Ameryce Północnej dla Camaro Coupe w opcjach wyposażenia 2LT i 2SS. Edycja Transformers będzie wykonana w żółtym kolorze z czarnymi pasami, które rozciągają się od maski, przez dach aż po pokrywę bagażnika i jedyny w swoim rodzaju "wysoki" tylny spoiler. Oprócz dodatków standardowo oferowanych w popularnym pakiecie RS, wersja Transformers 2012 obejmuje także 20-calowe obręcze kół w kolorze czarnym z oponami letnimi o wysokiej wydajności, a także logo Autobot na dekielku oraz na błotniku.

We wnętrzu Transformers Camaro znajdziemy czarną skórę, zaakcentowaną żółtymi przeszyciami na tablicy rozdzielczej, centralnej konsoli, podłokietnikach i fotelach. Logo Autobot jest wyszyte na przednich zagłówkach, a także na pokrywie w konsoli centralnej.

Dodatkowo dostępne są także dwie opcje instalowane przez dealera - ekskluzywne, 21-calowe felgi w kolorze czarnym oraz pakiet "black ground-effects".

Zamówienia klientów na specjalną edycję Camaro Transformers 2012 będą przyjmowane od lipca, a samochody zostaną dostarczone do dealerów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie we wrześniu. Podobny pakiet będzie dostępny w Europie wraz z wprowadzeniem Camaro na rynek we wrześniu 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Kup sobie Bumblebee

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.