mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camaro niczym ciepłe bułeczki

Camaro niczym ciepłe bułeczki

Na europejskim rynku pojawi się dopiero wiosną przyszłego roku, a za Oceanem już sprzedaje się wyśmienicie. W ciągu pierwszego pełnego roku sprzedażowego Chevrolet Camaro był najczęściej kupowanym samochodem sportowym w Stanach Zjednoczonych.

Camaro niczym ciepłe bułeczki
W okresie od maja 2009 do maja 2010 sprzedanych zostało 100 tys. sztuk Camaro. Tym samym wyprzedził on swojego największego rywala o 20 tys. sztuk i opanował 45% amerykańskiego rynku samochodów sportowych i wciąż przyciąga nowych klientów do salonów Chevroleta zarówno w USA, jak i w innych krajach.

Zdaniem Johna Fitzpatricka, dyrektora marketingu Chevroleta Camaro, taki sukces można przypisać temu, że Camaro przypadł do gustu zarówno swoim stałym zwolennikom, jak i osobom, które dopiero niedawno dołączyły od grona klientów marki Chevrolet. - Kiedy nowy Camaro został wprowadzony do sprzedaży, kupowali go przede wszystkim właściciele samochodów Chevroleta lub entuzjaści Camaro, którzy posiadali model poprzedniej generacji. Obecnie około połowa osób nabywających Camaro to nowi klienci Chevroleta – powiedział John Fitzpatrick.

Oczekuje się, że wyniki sprzedaży Camaro poza USA znacznie wzrosną, ponieważ Chevrolet zwiększa produkcję na cele eksportowe z przeznaczeniem na swoje największe rynki, m. in. do Brazylii, Chin, Rosji i Korei Południowej. Do europejskiej linii produktów Chevroleta modele Camaro coupe i kabriolet zostaną dołączone wiosną 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Rolls Royce Phantom VIII – nowy wymiar luksusu
Najbardziej luksusowy samochód świata powraca w nowej odsłonie. Czekaliśmy na niego aż 14 lat.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic