mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camaro z Kanady

Camaro z Kanady

Władze koncernu General Motors zadecydowały, że nowa generacja Chevroleta Camaro montowana będzie w fabryce umiejscowionej w mieście Oshawa, Ontario. Pierwsza partia samochodów zostanie wyprodukowana do końca 2008 roku.

Camaro z Kanady

Niedługo potem, bo już w pierwszym kwartale 2009 roku pojawią się pierwsze modele w salonach samochodowych. GM zamierza zainwestować w kanadyjską fabrykę 657 milionów dolarów, tak aby dostosować ją do wymogów produkcyjnych dla nowego samochodu. Koncern zdecydował się na to miejsce z powodu bardzo dobrych stosunków z Canadian Auto Workers oraz lokalnymi władzami federalnymi. Prezes GM Canada dodaje także, że Oshawa posiada bardzo dużą reputację w branży, dzięki jakości oraz produktywności.

Władze fabryki są bardzo dumne z tego, iż otrzymała ona mandat dla budowy nowego Camaro. Jednocześnie są świadomi tego, że poziomy jakości będą musiały zostać jeszcze bardziej ulepszone. Nowe Camaro ukazało się po raz pierwszy podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Detroit. Wersja produkcyjna samochodu ma być bardzo podobna do zaprezentowanego studium koncepcyjnego. Dyrektor zarządzający, Rick Wagoner, dodał, że wnętrze samochodu zostanie jeszcze bardziej dopracowane w wersji przeznaczonej do sprzedaży.

Podczas konferencji nie podano informacji na temat tego, czy marka Pontiac otrzyma w swoim zestawieniu podobny model. Poinformowano jedynie, że dyrektor zarządzający markami Buick, Pontiac oraz GMC stale naciska na swoich przełożonych o pozytywną decyzję. 

Czytaj także:

Zielone światło dla Camaro (2006-08-11)

100 tysięcy Camaro rocznie (2006-05-15)

Powraca Camaro (2006-01-16)


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.