mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camry made in Russia

Camry made in Russia

Już za dwa lata taką naklejkę można będzie znaleźć na niektórych modelach dużego sedana Toyoty. Dziś koncern poinformował o swojej decyzji co do nowej wytwórni w Petersburgu.

Camry made in Russia

W odpowiedzi na dynamiczny wzrost i nadal duży potencjał rosyjskiego rynku, japoński producent zamierza uruchomić swoją pierwszą fabrykę w Rosji.

Startowa wydajność fabryki wyniesie 50.000 aut rocznie, na razie jedynie modeli Camry, które przynoszą obecnie 20.000 nabywców. Można jednocześnie oczekiwać, że wraz ze wzrostem wymagań Toyota ulokuje tam produkcję innych aut. Koncern już zabezpieczył 220 hektarów terenu i planuje zatrudnić około 500 osób.

Produkcja w nowych halach ma rozpocząć się w grudniu 2007 roku.  Efekty funkcjonowania fabryki będą dystrybuowane poprzez dotychczasową sieć 22 dealerów i 4 kompleksowych centrów serwisowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.