mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camry nie dla Europy

Camry nie dla Europy

Japoński koncern Toyota poinformował, że nie wprowadzi na rynki Europy Zachodniej nowej generacji modelu Camry. Auto natomiast już w marcu zadebiutuje w Ameryce Północnej.

Camry nie dla Europy

Szósta generacja Toyoty Camry nie pojawi się w salonach dealerskich krajów europejskich. Główną przyczyną wycofania się z wcześniejszych ustaleń – Toyota Camry miała pojawić się w Europie – były słabe wyniki sprzedaży modelu w poprzednich latach. Poprzednia generacja auta została wycofana ze sprzedaży w połowie 2004 roku, po tym jak rok wcześniej uzyskała bardzo niskie wyniki popularności. W 2003 roku Toyota Camry została sprzedana zaledwie w liczbie 2431 sztuk.

Diametralnie inne wyniki Camry notuje w Stanach Zjednoczonych i Rosji. W USA model Toyoty jest jednym z najchętniej nabywanych aut (431 703 sprzedanych aut), zaś w Rosji sprzedaż w 2005 roku utrzymała się na poziomie 14 tys. egzemplarzy. Tegoroczne analizy rynku rosyjskiego wskazują na ponowny wzrost do około 18 000 jednostek, a fabryka Toyoty w Petersburgu zwiększy moce produkcyjne początkowo do 20 tys. sztuk do roku 2007. Docelowy pułap będzie wynosił 50 tys. aut rocznie.

Zobacz galerię zdjęć modelu Toyota Camry z prezentacji NAIAS Detroit 2006

W Europie Zachodniej wśród większych modeli Toyoty bardzo dobrze radzi sobie model Avensis. I na razie na tym modelu skupi się także producent. Według ostatnich wyników na Starym Kontynencie Toyota Avensis znalazła uznanie u ponad 120 000 klientów.

Andera Formica, wiceprezydent ds. marketingu i sprzedaży w Toyota Europe powiedział:
”Na razie w ofercie dużych aut mamy model Avensis, dla klientów poszukujących podobnych samochodów mamy także auta marki Lexus. Aktualnie będą to nasi główni reprezentanci tej klasy."

Czytaj także:

Szósta generacja Camry 2005-12-12

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.