mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Camry nie dla Europy

Camry nie dla Europy

Japoński koncern Toyota poinformował, że nie wprowadzi na rynki Europy Zachodniej nowej generacji modelu Camry. Auto natomiast już w marcu zadebiutuje w Ameryce Północnej.

Camry nie dla Europy

Szósta generacja Toyoty Camry nie pojawi się w salonach dealerskich krajów europejskich. Główną przyczyną wycofania się z wcześniejszych ustaleń – Toyota Camry miała pojawić się w Europie – były słabe wyniki sprzedaży modelu w poprzednich latach. Poprzednia generacja auta została wycofana ze sprzedaży w połowie 2004 roku, po tym jak rok wcześniej uzyskała bardzo niskie wyniki popularności. W 2003 roku Toyota Camry została sprzedana zaledwie w liczbie 2431 sztuk.

Diametralnie inne wyniki Camry notuje w Stanach Zjednoczonych i Rosji. W USA model Toyoty jest jednym z najchętniej nabywanych aut (431 703 sprzedanych aut), zaś w Rosji sprzedaż w 2005 roku utrzymała się na poziomie 14 tys. egzemplarzy. Tegoroczne analizy rynku rosyjskiego wskazują na ponowny wzrost do około 18 000 jednostek, a fabryka Toyoty w Petersburgu zwiększy moce produkcyjne początkowo do 20 tys. sztuk do roku 2007. Docelowy pułap będzie wynosił 50 tys. aut rocznie.

Zobacz galerię zdjęć modelu Toyota Camry z prezentacji NAIAS Detroit 2006

W Europie Zachodniej wśród większych modeli Toyoty bardzo dobrze radzi sobie model Avensis. I na razie na tym modelu skupi się także producent. Według ostatnich wyników na Starym Kontynencie Toyota Avensis znalazła uznanie u ponad 120 000 klientów.

Andera Formica, wiceprezydent ds. marketingu i sprzedaży w Toyota Europe powiedział:
”Na razie w ofercie dużych aut mamy model Avensis, dla klientów poszukujących podobnych samochodów mamy także auta marki Lexus. Aktualnie będą to nasi główni reprezentanci tej klasy."

Czytaj także:

Szósta generacja Camry 2005-12-12

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech